Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Skrito v raju: Je Pečnik načrtno zapeljal ...

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

26 11.02.2017 16:54:22

Maribor iz Turčije brez zmage. Bo Milanič vklopil (vsaj) rumeni alarm?

Drago Wernig - TAKA
Nogometaši Maribora so odigrali še šesto pripravljalno tekmo v turškem Beleku in še šestič zapored niso uspeli zmagati. Vpisali so drugi zaporedni poraz.

Mariborčani so se danes pomerili s črnogorskim prvoligašem Budućnostjo. Na dvoboju s Črnogorci so vijoličasti pokazali daleč najmanj in povsem zasluženo izgubili z 1:3, zmaga Budućnosti pa bi lahko bila še precej višja.

Darko Milanič je tokrat priložnost za igro ponudil večinoma nogometašem, ki se zagotovo ne bodo znašli v začetni enajsterici na večnem derbiju v Ljudskem vrtu, ki je na sporedu čez točno dva tedna. Zaradi poškodbe je manjkal Blaž Vrhovec, počitek so dobili med drugim Jasmin Handanović, Marcos Tavares, Milivoje Novaković, Marko Šuler in Rodrigo Defendi

A kljub temu, da so zaigrali s precej pisano zasedbo, so tokrat vijoličasti prikazali enostavno premalo. Ne nazadnje je podobna ekipa uspela iztržiti remi z Ludogorcem in Batejem, dvema tekmecema, ki sta na papirju precej boljša od Budućnosti.

Črnogorci so na tekmi povsem prevladovali, si že v prvem polčasu preko Raičevića priigrali vodstvo z 1:0, do konca prvih 45 minut pa je v polno zadel tudi Raičković. V drugem polčasu je najprej izid znižal Bajde, končni izid pa je postavil Mirković.

Po štirih zaporednih remijih (Arsenal Tula, Bate, Oleksandrija in Ludogorec) so Mariborčani torej zdaj dvakrat zapored izgubili, proti češkemu klubu Slovačko in zdaj še proti Budućnosti. Jasno, rezultati na pripravljalnih tekmah ne štejejo, a morda bo Milanič zaradi slabe predstave svojega moštva proti Črnogorcem že vklopil (vsaj) rumeni alarm.

Za Maribor so proti Budućnosti igrali: Cotman (od 46. Irgolič), Hodžić, Šme, Rajčević, Uskoković, Mertelj, Ogrinec, Sallalich (od 46. Vujčić), Hotić, Zahović, Celar (od 46. Bajde). Klop: Irgolič, Vujčić, Moravac, Ahmedi, Bajde, Hajrić, Štor.

Značke: maribor, budućnost, belek