Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

3 25.02.2017 16:33:22

Statistika, ki ni kar tako: Tole je nekaj, kar je še kako voda na mlin Olimpije

Olimpija Ljubljana
Večni derbi med Mariborom in Olimpijo je pred vrati.

Pred uvodno preizkušnjo Olimpije v letu 2017 vsekakor velja osvežiti spomin na podvig, pod katerega so se zmaji podpisali ob koncu preteklih 12 mesecev. Ljubljančani namreč v celotnem letu 2016 na gostovanjih niso izgubili niti enkrat! In to v vseh tekmovanjih. Olimpija je v gosteh nazadnje klonila decembra 2015, ko je morala priznati premoč Krškemu, nato je stran od doma odigrala 20 tekem in prav vsakič ohranila celo kožo.

Še več, na 20 gostovanjih so zeleno-beli zbrali skoraj osupljivih 15 zmag, kar nazorno govori o tem, kako zelo jim ustreza igranje na zelenicah zunaj Ljubljane. Med drugim so v svojem izjemnem nizu nogometaši iz prestolnice "preživeli" tudi na dveh gostovanjih v Ljudskem vrtu. Na začetku drugega dela sezone 2015/16, ko jih je s klopi vodil še srbski strokovnjak Marko Nikolić, so v Mariboru remizirali z 0:0, v tem tekmovalnem letu, ko je bil trener Italijan Rodolfo Vanoli, so prišli do neodločenega izida 1:1.

Skratka, zadnji poraz Olimpije v gosteh ima že res dolgo brado, ki je začela rasti pred natanko enim letom, dvema mesecema in 12 dnevi. Prej ali slej bo sanjskega niza kakopak konec, a Ljubljančani bodo upali, da ga bodo podaljšali še za najmanj nekaj dni …

Značke: nk-olimpija, plts