5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

kmetijaa11 Njena.si

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 07.07.2017 18:41:31

Senijad Ibričić primerjal Maribor in Zrinjski: Kakšne možnosti za zmago je dal slovenskemu prvaku?

Domžalčani in Novogoričani so si priigrali napredovanje v drugi krog kvalifikacij lige Europa, Olimpija pa je drugo sezono zapored svoje evropske nastope končala že na prvi oviri. V sredo bo z boji na mednarodni sceni začeli še državni prvak Maribor, ki ga čaka obračun z Zrinjskim iz Mostarja.

Dvakratni državni prvak iz Domžal je v prvem krogu z dvema zmagama odpravil estonsko Floro. Doma je slavil z 2:0, v Talinu pa s 3:2 potem ko je rezultat v svoj prid obrnil v zadnjih petih minutah srečanja.

V rumenem dresu Domžal je debitiral izkušeni Senijad Ibričić, ki je v mesto ob Kamniški Bistrici prišel iz Kopra. Že na prvi uradni tekmi v novem klubu pa se je vpisal med strelce. Srečanje je začel na klopi in v 53. minuti zamenjal Lovra Bizjaka.

Štiri minute pred koncem pa je uspešno izvedel enajstmetrovko ter takrat izid izenačil na 2:2. Slovenski pokalni prvak bo v drugem krogu igral z islandskim Valurjem, še prej pa je moral Ibričić bosansko-hercegovskim medijem odgovoriti na nekaj vprašanj, med njimi je govoril tudi o prihajajočem dvoboju Zrinjskega in Maribora.

"Upravičili smo vlogo favorita in napredovali z dvema zmagama, kar je bil naš cilj, zato smo zadovoljni," je za spletno stran SportSport.ba najprej pokomentiral zmago nad Floro. Nato se je 31-letni napadalno usmerjeni vezist dotaknil še svojega novega kluba in vloge v ekipi. "Najpomembnejše je, da ekipa igra dobro, da imamo rezultat, prišli pa bodo tudi goli. Okolje je odlično in prav nobenih težav nimam."

Ker je v prejšnji sezoni branil barve Kopra, zelo dobro pozna situacijo v slovenski prvi ligi, zato je precej kompetenten, da naredi primerjavo med slovenskim in bosansko-hercegovskim prvakom. "Menim, da so možnosti v tem dvoboju 50:50. Obojni so ostali brez nekaj pomembnih igralcev in po mojem mnenju trenutno še niso na stotih odstotkih. Odločale bodo malenkosti," je končal nogometaš Domžal.