nu
0 12.07.2017 20:55:31

Drama v Mostarju se je končala po okusu vijoličastih (foto + video)

Drago Wernig - TAKA
V prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov si je Maribor v Mostarju zagotovil odlično izhodišče pred povratnim obračunom v Ljudskem vrtu.

Štirinajstkratni slovenski prvak je slavil z 2:1. V vročem Mostarju sta se pomerila stara znanca, ki sta se v boju za ligo prvakov pomerila drugič. Leta 2014 se je prva tekma v Mostarju končala brez zadetkov, druga v Mariboru je pripadla Štajercem, vijoličasti so tistega leta igrali v skupinskem delu najelitnejšega klubskega tekmovanja. Tokrat je trener Maribora Darko Milanić lahko računal tudi na najboljšega strelca zadnjega državnega prvenstva Luko Zahovića, ki naj bi bil blizu prestopa v tujino.

V šesti minuti so gostje uprizorili prvo nevarnejšo akcijo. Valon Ahmedi je podal iz prostega strela, tik pred zaključnim strelom Blaža Vrhovca je nekdo iz domače obrambe žogo odbil. Štiri minute kasneje je Marko Šuler napravil prekršek za enajstmetrovko nad Nemanjo Bilbijo, isti nogometaš si je namestil žogo in jo poslal v vratnico, ta se je nato srečno odbila v Jasmina Handanovića in mariborski vratar je žogo ukrotil.

V 14. minuti je Maribor zatresel mrežo, a iz prepovedanega položaja. Ahmedi je spet podal iz prostega strela, žogo je v mrežo pospravil Gregor Bajde, toda sodnik je pokazal, da iz nedovoljenega položaja. V 25. minuti je novo priložnost vijoličastih zapravil Dino Hotić.

Dve minuti pred koncem prvega polčasa pa so Mariborčani lepo izigrali obrambo Mostarja in tudi uspešno zaključili napad. Hotić se je izkazal z lepo podajo do Bajdeta, ki je podaljšal na desno do Zahovića, ta pa ponujene priložnosti pred praznim golom ni zapravil.

V 48. minuti so bili domači nevarni preko Tonija Jovića. Ko se je igra nekoliko umirila, pa slabe novice za Maribor.

Ekipa trenerja Darka Milaniča je namreč ostala z igralcem manj na igrišču, v 68. minuti je v razmaku petih minut Blaž Vrhovec prejel še drugi rumeni karton in moral predčasno pod prho.

nog-zrinjski-maribor-- 1901 dw
Zrinjski je številčno prednost znal izkoristiti in v 89. minuti izenačil prek Ognjena Todorovića. A zadnjo besedo so vseeno imeli vijoličasti. Valon Ahmedi je v tretji minuti sodnikovega dodatka izsilil enajstmetrovko, ki jo je z zanesljivim strelom v zmago z 2:1 pretvoril kapetan Marcos Tavares in svoji ekipi priigral odlično izhodišče pred povratno tekmo v Mariboru.

nog-zrinjski-maribor-- 2099 dw

ZRINJSKI - MARIBOR 1:2 (0:1)

Mostar - Stadion pod Bijelim Brijegom, sodniki: Siebert, Seidel in Koslowski (vsi Nemčija).
Strelci: 0:1 Zahović (43.), 1:1 Todorović (89.), 1:2 Tavares (93./11-m).
ZRINJSKI: Pirić, Barić, Kajkut, Jović, Pezer (od 61. Perišić), Stojkić, Jakovljević, Katanec, Ćavar (od 78. Mulahusejnović), Filipović (od 61. Todorović), Bilbija. Trener: Blaž Slišković.
MARIBOR: Handanović, Šuler, Vrhovec, Ahmedi, Kabha, Hotić (od 71. Tavares), Zahović (od 72. Pihler), Bajde (od 84. Mešanović), Rajčević, Viler, Palčič. Trener: Darko Milanič.
Rumeni kartoni: Mulahusejnović, Stojkić; Šuler, Hotić, Vrhovec.
Rdeč karton: Vrhovec (68.).