Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

nu
nu
0 20.01.2015 22:16:01

Dva remija in zaušnica

S tekmama v Malabu se danes tekmovanje pričeli tudi v skupini D afriškega prvenstva.

Oba dvoboja ste se končala z delitvijo točk. V prvi tekmi sta Gvineja in Slonokoščena obala remizirali z 1:1 (1:0), v drugi tekmi pa sta neodločeno 1:1 (0:0) igrala še Kamerun in Mali.

Eni od favoritov za končni naslov, predstavniki Slonokoščene obale, so le s težavo prišli do točke, potem ko so ob igralcu manj proti Gvineji iztržili remi. Gvinejo je v vodstvo v 36. minuti popeljal Mohamed Yattara, v 72. minuti je izenačil Seydou Doumbia. V 58. minuti je moral z redečim kartonom predčasno z igrišča Gervinho. Ta je namreč prisolil bolečo zaušnico Nabyju Keitaju.

V drugi tekmi v Malabu so gledalci prav tako videli remi, le da brez zadetkov v prvem polčasu. V 71. minuti je povedel Mali, zadel je Sambou Yatabare, Kamerun pa si je lahko oddahnil šele šest minut pred koncem, ko je za izenačenje zadel Ambroise Oyongo.