Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 28.03.2015 23:24:15

Kvalifikacije za EP: Čehi, Nizozemci in Italijani so si oddahnili (video)

Sobota je postregla z devetimi tekmami v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo. Dejavni so bili v skupinah A, B in H.

V skupini A smo videli precejšnje presenečenje, saj so do tega kroga stoodstotni Čehi na svojem igrišču le remizirali z Latvijci.

Srečanje se je končalo z rezultatom 1:1, gostje pa so vodili od 30. do 90. minute, ko jim je zmago pred nosom vzel Pilar in domačine rešil pred rdečico na obrazih.

Z enakim rezultatom in potekom tekme se je končal tudi dvoboj Nizozemske in Turčije, ki sta zelo slabo odigrali prvo polovico skupinskega dela kvalifikacij. Turki so povedli v 37. minuti, točko pa je oranjam v drugi minuti sodniškega dodatka priigral Huntelaar - Sneijder je močno streljal, žoga pa je na poti proti golu v hrbet zadela Huntelaarja in končala v mreži.

Nizozemci imajo po petih tekmah (samo) sedem točk, Turki še dve manj. Njihovo slabo formo pa so odlično izkoristili Islandci, ki so gostovali v Kazahstanu in vknjižili še četrto zmago, tako da na lestvici zanesljivo držijo drugo mesto.

V skupini B ni bilo presenečenj, vse tri favorizirane reprezentance so zanesljivo zmagale. Belgijci so s 5:0 odpravili Ciprčane, dva zadetka je dosegel Fellaini. Bosanci so bili v gosteh s 3:0 boljši od Andore, pod vse zadetke se je podpisal Džeko. Valižani pa so se s tremi točkami vrnili iz Izraela. Ob zmagi s 3:0 je dva zadetka dosegel njihov prvi zvezdnik Bale.

V skupini H so zdaj Hrvati sami na vrhu lestvice s trinajstimi točkami. V Zagrebu so kar s 5:1 odpravili Norvežane, čeprav so od 73. minute igrali brez izključenega Čorluke. Takrat je bil na semaforju izpisan izid 3:0, le nekaj minut prej pa gostje niso izkoristili enajstmetrovke. Selektor kockastih Niko Kovač po tekmi ni bil zadovoljen s predstavo svojih varovancev.

Precej bolj zanimivo je bilo v Sofiji, kjer so Bolgari gostili Italijane. Domači so bili na pragu zmage, a jim je načrte z zadetkom v 84. minuti prekrižal Eder, ki se je tako že v svojem prvem nastopu za Azzurre veselil zadetka, zelo pomembnega zadetka.