Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 13.10.2015 20:54:30

Slovenski nogometaši zlahka premagali Andoro

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na peti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017 v Andorri La Velli premagala andorske vrstnike s 5:0.

Izbranci Primoža Glihe bodo naslednji obračun skupine 2 igrali 17. novembra, ko bodo v Kopru gostili Srbijo.

Slovenska vrsta je gladko opravila svojo nalogo v Andori, bila precej boljši tekmec in zanesljivo prišla do tretje zmage v kvalifikacijah. V prvem polčasu je mrežo Andorcev zatresel Jon Gorenc Stanković v šesti minuti po podaji Dina Hotića. V drugem delu pa so gosti le še oplemenitili zmago.

V uvodu drugega dela je dvakrat v polno zadel Leo Štulac po podajah Hotića in Amela Džuzdanovića, v 55. minuti se je med strelce vpisal še Žiga Kastrevec, ki je zadel po podaji Petra Stojanovića.

Isti igralec je svoj drugi zadetek dosegel v 81. minuti za 5:0, spet je bil podajalec Stojanović. Na EP se bodo ob gostiteljih Poljakih uvrstili zmagovalci devetih skupin, štiri najboljše drugouvrščene ekipe pa bodo igrale dodatne kvalifikacije.
Ostala današnja izida: Italija - Irska 1:0 (0:0), Litva - Srbija 0:2 (0:2)

ANDORA - SLOVENIJA 0:5 (0:1)

Mestni stadion. 100 gledalcev. Sodniki: B. Jones, G. Jones in Roberts (vsi Wales).

Strelci: 0:1 Gorenc Stanković (6), 0:2 Štulac (48), 0:3 Štulac (52), 0:4 Kastrevec (55), 0:5 Kastrevec (81).
ANDORA: Silverio, Rubio, Viladot, Alvarelhos (od 82. Sanchez), Rebes, Nazzaro (od 61. Llovera), Reyes, Ferre, Alaez (od 53. Fernandes), C. Bove, Matos.
SLOVENIJA: Cotman, Stojanović, Džuzdanović, Gorenc Stanković, Hotić, Pihler (od 58. Bajde), Zajc, Krivičić, Štulac (od 76. Črnigoj), Kastrevec, Zahović (od 56. Požeg Vancaš).
Rumeni kartoni: Reyes, Llovera; Zahović, Stojanović.