Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Skrito v raju: Zaključek 1. sezone zaznamovale ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 13.08.2016 20:18:50

Nemci brez težav v polfinale nogometnega turnirja

Nemški nogometaši so prvi polfinalisti olimpijskega turnirja v Riu.

V uvodni četrtfinalni tekmi so v Brasilii premagali Portugalsko s 4:0 (1:0). V polfinalu jih čaka zmagovalec dvoboja Nigerija - Danska.

Nemci na OI nastopajo prvič po 28 letih, izbranci selektorja Horsta Hrubescha pa so po zadržanem začetku zdaj stopili na plin. Portugalcem so do vrha napolnili mrežo, čeprav tudi njihovi tekmeci niso bili brez priložnosti. Če bi v prvem polčasu kakšno izkoristili (najlepšo je imel že v 50. sekundi Mane, a a se je izkazal vratar Timo Horn), bi se morda tekma obrnila v drugo smer.

Toda Nemčija je po zadetku Sergea Gnabryja v sodnikovem dodatku prvega polčasa pokazala, da jo zanima le zmaga, kar so v drugem delu potrdili Matthias Ginter (57.), Davie Selke (75.) in Philipp Max (87.), portugalski vratar Bruno Varela pa je tekmecem ubranil še nekaj nevarnih strelov.

Danes in v noči na nedeljo bodo na sporedu še druge četrtfinalne tekme: pari so Nigerija - Danska, Južna Koreja - Honduras in Brazilija - Kolumbija.

Značke: nogomet, rio-2016