Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

gv
gv
1 29.03.2017 11:35:03

Brezhibno: Videotehnologija se je na tekmi Francija - Španija izkazala za zadetek v polno. Dvakrat! (video)

Dvoboj med Francijo in Španijo so zaznamovale tudi sodniške odločitve na podlagi videoposnetkov.

Videotehnologija se je na nogometni tekmi še enkrat več izkazala za zadetek v polno. Tokrat je sodniški ekipi še kako prav prišla na tekmi med Francijo in Španijo, ki je bila na sporedu v Parizu.

Na začetku drugega polčasa je prvi zatresel mrežo napadalec Atletica Antoine Griezmann, njegov zadetek pa je glavni sodnik sprva priznal, po video analizi pa razveljavil. Kot se je izkazalo v ponovljenem posnetku, je bil podajalec pri zadetku Layvin Kurzawa v prepovedanem položaju.

Slabih 30 minut kasneje se je v podobnem položaju znašel španski vezist Gerard Deulofeu, a s to razliko, da je njegov zadetek sodnik zaradi prepovedanega položaja razveljavil. Nato je vse skupaj preveril sodnik, ki skrbi za video analizo, tudi tokrat pa je obveljala njegova, saj je v posnetku ugotovil, da prepovedanega položaja ni bilo. Zadetek je tako nemški delivec pravice priznal, Deulofeu pa je postavil končnih 2:0 za Španijo.

Oba primera si lahko ogledate tudi v spodnjih posnetkih ...