Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

gv
0 07.02.2016 20:26:19

Birsa poskrbel za zmago Chieva (video)

Chievo je po treh zaporednih poraz le dočakal zmago.

Chievo, katerega barve branita tudi slovenska reprezentanta Valter Birsa in Boštjan Cesar, je imel v zdanjem obdobju precejšnjo rezultatsko krizo. Na zadnjih sedmih tekmah serie a je zbral le eno zmago in dva remija, ostalo so bili porazi.

Toda danes je tudi za ekipo iz Verone posijalo sonce. Na gostovanju pri Torinu so slavili z 2:1, drugi zadetek pa je za goste v 72. minuti z enajstmetrovke dosegel Birsa. Slednji je zelenico zapustil osem minut kasneje, Cesar pa je odigral vseh 90 minut.

Chievo se je s to zmago precej dvignil in ima zdaj na desetem mestu 30 točk. Enajst točk zaostaja za mesti, ki vodijo v Evropo, ravno toliko točk pa ima prednosti pred ekipami, ki se borijo za obstanek.

To je bila za Birso tudi prva enajstmetrovka v dresu Chieva. Do zdaj je bil za to zadolžen Alberto Peloschi, ki pa se je ob koncu zimskega prestopnega roka preselil k Swanseaju.

Značke: birsa, chievo