0 25.04.2016 08:19:43

Poraz na tekmi z bodočim prvakom za Iličića ni bil edina slaba novica

Reuters
Fiorentina je v nedeljo zvečer izgubila z Juventusom.

Juventus je z zmago v Firencah naredil gromozanski korak k novemu naslovu italijanskega prvaka, stara dama iz Torina zdaj za scudetto potrebuje le še eno točko. Četa Massimiliana Allegrija je v nedeljo zvečer na stadionu Artemio Franchi slavila z 2:1, morda pa bi se za domače končalo kaj drugače, če ne bi na začetku drugega polčasa ostali brez svojega najboljšega moža na igrišču. Josip Iličić je bil namreč zamenjan že v 53. minuti. Če bi ostal v igri vse do konca, potem bi bil tik pred zaključkom bržčas on, ki bi izvajal priigrano enajstmetrovko. Tako pa je odgovornost v roke prevzel Nikola Kalinić in – zgrešil.

Toda menjava Iličića ni bila taktična poteza trenerja Paula Souse. Portugalec je bil v to prisiljen, reprezentant Slovenije se je namreč poškodoval in ni mogel nadaljevati z igro. Kot poročajo italijanski mediji, je Jojo začutil bolečine v levi stegenski mišici, ali gre za kaj resnejšega, pa v tem trenutku še ni znano.