49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

3 19.02.2017 16:56:32

Kakšen začetek Kekovega lova na sanje! Porazu zrli v oči, nato je sledilo …

Za Matjažem Kekom je uvodna tekma v letošnjem letu.

Potem ko je Dinamo v soboto v gosteh z 1:0 premagal Slaven Belupo (slovenski vezist Dalibor Stevanović je v Koprivnici odigral vso tekmo), je bilo jasno, da bo morala tudi Rijeka v drugi del sezone startati v visokem ritmu, če bo želela zadržati šest točk prednosti pred velikanom iz Zagreba. Rečanom je dejansko uspelo, a je hkrati res, da je bila njihova uvodna tekma v tem letu čisto prava drama. S srečnim koncem, kakopak.

Varovanci Matjaža Keka so gostovali v Osijeku, kjer so sicer povedli, toda nato popustili. Še pred koncem prvega polčasa so domači namreč poskrbeli za preobrat, saj so zabili dvakrat in povedli z 2:1. V drugem polčasu je Rijeka močno pritisnila, a bila nekaj časa brez pravih idej. Dokler ni na sceno stopil Franko Andrijašević; v 56. minuti je namreč izenačil s strelom z glavo, v 85. minuti pa po hitrem protinapadu svoje ekipe zabil še svoj deseti gol v sezoni, s katerim je Rijeki prinesel dragoceno zmago.

Slovenca pri Rijeki sta tekmo začela na klopi za rezerve, nakar je Kek v boj oba poslal v drugem polčasu. Povratnik Roman Bezjak je s klopi vstopil v 46. minuti, Matic Črnic pa v 72. minuti.