Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

5 15.03.2017 19:13:36

Nekdanji nogometaš Maribora Matjažu Keku pomagal do novega pomembnega uspeha

Navijači Rijeke spet slavijo slovenskega strokovnjaka Matjaža Keka.

Rijeka se resno bori za naslov hrvaškega prvaka, a to ni edina lovorika, ji bi jo varovanci Matjaža Keka lahko osvojili v tej sezoni. Beli z Rujevice so se namreč danes uvrstili tudi v veliki finale pokala, potem ko so na povratni tekmi z Osijekom potrdili napredovanje. Že prvi obračun so dobili s 3:1, na gostovanju so nato slavili z 2:0 in dokaj zlahka potrdili finalno vozovnico.

Za zmago Kekove ekipe sta v drugem polčasu v razmaku vsega šest minut zadela Mario Gavranović s pomočjo domačega branilca in v tej sezoni sila razpoloženi Franko Andrijašević. Veliko uslugo Rijeki je naredil tudi Zoran Lesjak; nekdanji nogometaš Maribora, ki je v Sloveniji igral tudi za lendavsko Nafto, si je namreč v 49. minuti pri rezultatu 0:0 privoščil nespametno potezo. Po prekršku Marka Vešovića je izgubil živce, udaril nasprotnega nogometaša in prejel rdeči karton.

Osijek se le z desetimi ni več mogel kosati Rijeke in slednja je z dvema zadetkoma potrdila nastop v finalu, kjer se bo pomerila s kom drugim kot Dinamom iz Zagreba. Tekma bo na sporedu 31. maja, odigrana bo v Varaždinu.

Značke: matjaž-kek, rijeka