Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

nu
nu
1 11.08.2017 09:45:28

Valenčičevih pet minut, ubijalska levica in prvo mesto na lestvici strelcev (video)

vszi
Sinoči se je s štirimi tekmami končal 21. krog finskega prvenstva, v katerem prepričljivo vodi HJK iz Helsinkov.

Modro-beli so tudi tokrat pokazali svojo moč in vknjižili trinajsto zmago v sezoni. Gostovali so pri ekipi SJK in slavili s 6:0, med strelci pa je bil vnovič tudi nekdanji član Olimpije Filip Valenčič.

Petindvajsetletnik iz Valburge je novinec pri aktualnem prvaku, v katerega je pred natanko enim mesecem prišel iz PS Kemija, zanj je tako zbral šele pet nastopov. Čeprav je od prihoda samo eno srečanje odigral v celoti, pa je bilo to povsem dovolj, da je že tretjič meril v polno.

Včeraj je v igro vstopil v 58. minuti, pet minut pozneje pa je z roba kazenskega prostora z izjemno natančnim strelom premagal domačega vratarja, okroglo usnje je neubranljivo poslal v njegov levi zgornji kot.

To je bil Valenčičev enajsti gol v sezoni in je skupaj s soigralcem Alfredom Morelosom na vrhu ligaške lestvice strelcev. Ob tem je pri včerajšnji zmagi sodeloval tudi z asistenco, ta pa je bila njegova šesta v sezoni.