Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 15.04.2015 18:53:26

Celjani v zadnji akciji zavzeli Ljudski vrt (foto)

Drago Wernig - TAKA
Celjski nogometaš Ivan Lendrić je v tretji minuti sodnikovega podaljška poskrbel za presenečenje v prvi tekmi polfinala nogometnega pokala med Mariborom in Celjem. Pred več kot 3000 gledalci v Ljudskem vrtu so Celjani slavili z izidom 3:2 (1:0), povratna tekma bo 21. aprila na celjskem stadionu Arena Petrol.

Celjani so bili že v prvem polčasu boljši in napovedali boj za napredovanje. Že v 11. minuti so kronali boljšo igro, ko je po podaji Marka Jakolića z desne strani Sunny Omoregie z glavo žogo poslal mimo vratarja Aljaža Cotmana.

Celjani so bili v prvem polčasu nevarnejši, v drugem pa so Mariborčani hitro realizirali terensko premoč. Že v 53. minuti je Marcos Tavares izenačil, Dalibor Volaš pa je v 66. iz protinapada vijoličaste popeljal v vodstvo. Kljub želji po višjem vodstvu, pa v 88. minuti nov šok za domače. Blaž Vrhovec se je odločil za strel z 20 metrov, žoga je preletela obrambo in Cotmana ter končala pod stičiščem vratnice in prečnika. Za končni šok je poskrbel Ivan Lendrić, ki je v 93. minuti z leve strani zadel nasprotni kot Cotmanove mreže.

maribor celje 4

Nogometaši Kopra so na torkovi prvi tekmi polfinala slovenskega pokala na Bonifiki premagali Domžale z 1:0 (1:0). Edini gol je v peti minuti dosegel Ivica Guberac.

Maribor - Celje 2:3 (0:1)

Maribor - Stadion Ljudski vrt. 3000 gledalcev. Glavni sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana) 6.
Strelci: 0:1 Sunny (11), 1:1 Tavares (53), 2:1 Volaš (66), 2:2 Vrhovec (88), 2:3 Lendrić (93).
MARIBOR: Cotman, Pušaver, Vuklišević, Šuler, Janža, Ibraimi (od 46. Filipović), Mertelj, Vršič (od 79. Viler) -, Vokić (od 84. Mendy -), Tavares, Volaš. Trener: Ante Šimundža.
CELJE: Kotnik, Jakolić, T. Klemenčič, Soria, Vidmajer, Vrhovec, Jugović (od 59. Jeslinek), Miškić, Bajde, Verbič, Sunny (od 71. Lendrić). Trener: Simon Rožman.
Rumeni kartoni (4-2): Janža (58), Vršič (70), Tavares (89), Šuler (90); Bajde (64), Verbič (76).