Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

2 13.11.2016 17:05:53

Večni derbi med zelenimi in vijoličastimi z osmimi zadetki? Da, tudi to je možno!

Ko tekma med Olimpijo in Mariborom postreže s kar osmimi zadetki.

Ženski nogomet v Ljubljani v preteklih letih ni bil ravno kdo ve kako domač. Toda zdaj so se stvari spremenile, in to do te mere, da v prestolnici ne domuje zgolj najboljši moški, ampak dejansko tudi ženski klub. Oba nosita isto ime: Olimpija. Ženska Olimpija je bila danes vnovič na delu v Jami, za Bežigradom smo bili priča večnemu derbiju na malce drugačen način. Zmajčice so se pomerile z Mariborom, svoje nasprotnice iz štajerske prestolnice so dejansko sprašile iz hlač. Tekma ženske prve lige je postregla s kar osmimi zadetki, domače pa so slavile kar s 7:1!

Pred okrog 100 gledalci so varovanke Samirja Škrgića zasedbo, ki jo vodi nekdanji branilec Maribora Marinko Šarkezi, razorožile že v prvem polčasu. Tega so dobile kar s 4:0, potem ko je Urška Žganec v vsega 35 minutah zabila kar tri gole. Edini gol za Mariborčanke je dosegla Urška Bratuša.

Tako kot v moški konkurenci sicer tudi v ženski vodi Olimpija, ta ima tri točke prednosti pred ŽNK Teleing GMT Beltinci, ki je bil v zadnjih letih najboljši v Sloveniji. Maribor zaseda šesto mesto v ligi, v kateri nastopa deset klubov.