Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

nu
0 31.05.2017 22:28:27

Olimpija na kolenih, Dobrovoljc poskrbel za dobro voljo Domžalčanov (foto + video)

Martin Metelko
Na koprski Bonifiki se je končal finale slovenskega nogometnega pokala, v derbiju Ljubljanske kotline pa so Domžalčani z 1:0 premagali Olimpijo.

Ljubljančani, ki so lani po 21 letih osvojili naslov državnega prvaka, so v tej sezoni ostali praznih rok in plačali davek za vse, kar so med letom naredili narobe. Edina dobra stvar za klub je, da si je izboril nastop v evropskih tekmovanjih, sicer pa so odgovorni naredili toliko napak, da bi jih bilo že težko našteti.

domzale olimpija mm
Na drugi strani so Domžalčani s pametno igro prišli do svoje druge pokalne zmage v zgodovini kluba. Dvoboj je odločil zadetek, ki ga je po uri igre dosegel branilec Gaber Dobrovoljc in na najboljši možen način kronal boljšo igro svojega moštva.

domzale olimpija FEVZ3394
ALESFEVZER.COM
Dvoboj je bil precej nervozen, saj je sodnik Slavko Vinčić pokazal kar enajst rumenih kartonov na obeh straneh, Ljubljančani pa so na koncu ostali samo z devetimi nogometaši v polju, v 56. minuti je bil namreč izključen Cretu, v izdihljajih srečanja še kapetan Mitrović.

Ekipi sta v prvem polčasu igrali bolj ali manj med obema kazenskima prostoroma, konkretnejši pa so bili Domžalčani, ki so večkrat ogrozili vrata Olimpije. Prvič že v peti minuti, ko je Žan Majer s prostega strela z leve strani oplazil prečko.

domzale olimpija IMG_6197
Po še nekaj nenatančnih strelih je v 32. minuti močno streljal še Ivan Firer od daleč, toda Rok Vodišek je bil na mestu. Olimpija je bila prvič nevarna v 33. minuti, ko je Danijel Miškić sprožil z roba kazenskega prostora, na mestu pa je bil Dejan Milić.

V drugem polčasu so Ljubljančani že v 55. minuti ostali brez Alexandruja Cretuja, ki je zaradi prekrška nad Ivanom Firerjem prejel drugi rumeni karton. V 61. minuti so Domžalčani izkoristili številčno prednost, po kotu Majerja z leve strani je namreč s strelom z glavo za 1:0 zadel Gaber Dobrovoljc.

domzale olimpija FEVZ3446
V nadaljevanju ob sicer borbeni predstavi pravih priložnosti ni bilo več, velja omeniti še strel Majerja iz 68. minute, ko je od daleč sprožil mimo gola, in Elvisa Bratanovića, ki je iz ugodnega položaja s slabim strelom končal obetaven protinapad.

Domžale - Olimpija 0:1 (0:0)

Koper - stadion Bonifika, gledalcev 3200, sodniki: Vinčič (Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec) in Kovačič (Ljubljana).
Strelec: 1:0 Dobrovoljc (61).
DOMŽALE: Milić, Vetrih, Firer, Repas (od 87. Bratanović), Širok, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Franjić (od 74. Volarič), Majer, Husmani.
OLIMPIJA: Vodišek, Klinar, Cretu, Kirm (od 77. Oduwa), Boateng (od 50. Wobay), Benko, Zarifović, Abass (od 61. Bajrić), Mitrović, Štiglec, Miškić.
Rumeni kartoni: Cretu, Boateng, Kirm, Klinar, Benko, Zarifović; Dobrovoljc, Firer, Balkovec.
Rdeča kartona: Cretu (55.), Mitrović (90.).