Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 19.11.2016 20:14:21

Ribničani domov z minus pet

Rokometaši Rika iz Ribnice so v prvi tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF v gosteh izgubili proti romunski Politehnici iz Temišvara z 22:27 (11:14).

Krstni nastop ribniških rokometašev na mednarodni sceni se ni končal po njihovih pričakovanjih. Na prvi tekmi tretjega kroga drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini so izgubili v Temišvarju, na povratni tekmi, ki bo v soboto, 26. novembra, v Ribnici pa bodo lovili zaostanek petih golov za morebiten preboj v skupinski del pokala EHF.

Politehnica Temišvar - Riko Ribnica 27:22 (14:11)

* Dvorana Constantin Jude, gledalcev 1100, sodnika Erdoan in Arsim Vitaku (oba Kosovo).
* Politehnica Temišvar: Paius, Milošević 7, Simicu, Neamtu, Lasica 3, Savić, Stefan 1, Marjanović 2, Guranescu, Lazarov 4, Daskaloski, Furak, Pejović, Fenici 2, Simović 8, Santeiu.
* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 5, Fink 4, Grebenc 6, Knavs 2, Henigman 1, Skušek 3, Pucelj 1, Pahulje, Nosan, Kovačič, Erak, Kljun, Kulenović, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Politehnica Temišvar 5 (4), Riko Ribnica 6 (6).
* Izključitve: Politehnica Temišvar 4, Riko Ribnica 14 minut.

* Rdeči karton: Henigman (49.).

Trener ribniške ekipe Robert Beguš je že pred odhodom na vroče gostovanje dejal, da je romunska zasedba po načinu igre in kadru precej podobna njegovi, a bolj izkušena. Politehnica je na prvi tekmi s pridom izkoristila prednost domačega igrišča in postopoma lomila odpor - v odsotnosti celjske in velenjske zasedbe - trenutno vodilne ekipe v slovenskem državnem prvenstvu. Ta je ob polčasu zaostala za tri gole (11:14), v nadaljevanju pa navkljub trudu in želji ni uspela uprizoriti preobrata.

Rokometašem iz dežele suhe robe sta največ težav povzročila Marko Simović in Vuk Milošević, ki sta dosegla kar 15 od skupno 27 golov. Pri ribniškem Riku je bil najbolj učinkovit novopečeni reprezentant Jan Grebenc s šestimi goli. Manj učinkovito predstavo je prikazal njegov klubski in reprezentančni kolega Nik Henigman, ki je dosegel gol, v 49. minuti pa zapustil igrišče po treh dvominutnih izključitvah.