Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 03.12.2016 20:38:58

Brez Janca Celjani s premalo orožji v Szegedu

Tina Kosec
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 9. krogu evropske lige prvakov v gosteh izgubili proti madžarskemu Picku iz Szegeda z 22:27 (10:15).

Celjska ekipa je po dveh neodločenih izidih z beloruskim Meškovom iz Bresta pričakovano klonila na Madžarskem. Mednarodno pisana zasedba iz Szegeda, kjer igrajo tudi Slovenci Staš Skube, Matej Gaber in Mario Šoštarič, ji je prizadejala drugi letošnji poraz v ligi prvakov, skupno pa petega v sezoni. Pred tem je izgubila proti makedonskemu Vardarju iz Skopja, nemškemu Rhein Neckar-Löwnu in poljskim Kielcam. Slovenski prvak bo ligo prvakov prezimil na šestem mestu in s petimi točkami v skupini B, eno točko manj imata švedski Kristianstad in hrvaški Zagreb.

Po tekmi v Szegedu bo nastopil dvomesečni premor zavoljo januarskega svetovnega prvenstva v Franciji, liga prvakov pa se bo nadaljevala februarja prihodnje leto. Celjsko ekipo nato čakajo domače tekme s Kristianstadom (11. februar), Kielcami (19. februar) in Rhein Neckar-Löwnom (5. marec) ter gostovanji pri Vardarju (25. februar) in Zagrebu (11. marec).

Izbranci Branka Tamšeta so sijajno odprli dvoboj v Szegedu in v odsotnosti svojega udarnega moža Blaža Janca, ki je zavoljo bolezni ostal v mestu ob Savinji, v četrti minuti povedli s 3:1. Z dobro obrambo in preudarno igro v napadu so gostiteljem tudi v nadaljevanju povzročali manjše glavobole in v 13. minuti znova povedli za dva gola (8:6), nato pa so svoje vrste strnili tudi gostitelji in jih tri minute kasneje prvič na dvoboju pahnili v zaostanek (8:9).

Krizi celjskih rokometašev ni bilo videti konca, kar sedem minut dolg strelski post so madžarski podprvaki s pridom izkoristili in jim ušli za štiri gole (8:12), apatije gostov pa ni prekinila niti Tamšetova minuta odmora v 20. minuti. Slovenskim prvakom je največ sivih las povzročil visokorasli Šved Jonas Källman, Celjani tudi na veliko bolj zavzeto obrambo gostiteljev niso imeli ustreznih odgovorov, v 24. minuti so prvič zaostali za pet golov (9:14). Pred še večjo zadrego jih je reševal vratar Ivan Gajić, ki je nanizal nekaj sijajnih obramb, med drugim ubranil tudi dve sedemmetrovki, v nadaljevanju pa še dodatni dve.

Celjani so se na veliki odmor odpravili z zaostankom petih golov (10:15). V začetku drugega polčasa, ki je bil preslikava prvega, so izkoristili nekoliko ležerno predstavo gostiteljev in se v 36. minuti približali na tri gole zaostanka (13:16). V celjskih vratih je še naprej blestel Gajić, slabšo predstavo pa so prikazali njegovi soigralci v polju. V nadaljevanju so se resda trudili po svojih najboljših močeh, a Madžari so uveljavili vse svoje prednosti in jim v 50. minuti ušli na šest golov (19:25). Po tem zaostanku je bilo jasno, da bosta točki ostali v Szegedu.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Luka Žvižej s sedmimi in Borut Mačkovšek s petimi goli.

Pick Szeged - Celje Pivovarna Laško 27:22 (15:10)

* Szeged - Športna dvorana, gledalcev 3200, sodnika: Mazeika in Gatelis (oba Litva).
* Pick Szeged: Sierra, Šego, Obranović, Källman 6, Bodo, Gorbok 1, Goncalves dos Santos 3, Zubai, Balogh 3, Skube 5, Blažević, Gaber 4, Šoštarič 1, Rodriguez 1, Banhidi 3, Buntić.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Malus 1, Barbarskas, Razgor, Suholežnik, Marguč 2, Grošelj, Poteko, Zarabec 2, Kodrin, Patrianova, Mačkovšek 5, Mlakar 4, Žvižej 7, Bećiri 1.
* Sedemmetrovke: Pick Szeged 5 (1), Celje Pivovarna Laško 4 (2).
* Izključitve: Pick Szeged 8, Celje Pivovarna Laško 10 minut.