Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 21.02.2017 20:12:46

Velenjčanom je kazalo dobro, toda ...

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 16. krogu lige Seha izgubili v Skopju proti Metalurgu s 25:28 (15:14).

Velenjčani so na "povratni" tekmi z Metalurgom za razliko od prvega dvoboja doživeli poraz. Čeprav jim je tako v prvi polovici prvega kot prvi polovici drugega polčasa dobro kazalo, saj so si priigrali štiri zadetke prednosti, pa so odločilne minute vedno bolje odigrali gostitelji, ki tako ob tekmi več na lestvici ostajajo pred Velenjčani. Zdaj so pred njimi že za štiri točke in so šesti, Gorenje ostaja osmo z 12 točkami.

Velenjčani so prvi polčas začeli dobro in imeli prvo polovico pobudo in tudi že lepo razliko. V 13. minuti je namreč Gregor Potočnik zadel že za 9:5. Toda pozneje je sledilo obdobje manj natančnih strelov, napak in tudi dobrih obramb domačega vratarja Darka Arsića (10 obramb v prvem delu), kar je pomenilo izenačenje v 25. minuti (12:12). Ekipi sta tudi na glavni odmor šli praktično poravnani, rahlo prednost so si z lepo akcijo v zadnjih sekundah polčasa priigrali gosti, ko so s cepelinom podajalca Matjaža Brumna in strelca Luke Mitrovića povedli s 15:14.

V uvodu drugega dela so Velenjčani znova pokazali zobe in z delnim izidom 5:0 izenačili svojo najvišjo prednost (20:16) v 39. minuti. Imeli so kar nekaj priložnosti, da bi svoje vodstvo še povečali, toda znova so sledile napake in v 48. minuti so se gostitelji znova približali na zgolj zadetek (22:23). V 51. minuti so izid znova tudi izenačili, dobrih pet minut pred koncem pa celo povedli s 25:24. Dve minuti pred koncem so domači vodili že za dva. Ko je Marko Nelovski minuto in pol pred koncem zadel za 27:25, je bilo konec velenjskih upov. Pri domačih je bil s sedmimi zadetki najboljši Vanja Ilić, pri gostih pa Gregor Potočnik z osmimi goli.

Metalurg – Gorenje 28:25 (14:15)

Skopje - Dvorana Arena v športnem centru Boris Trajkovski. Sodnika: Mitrović in Vešović (oba Črna gora).
Metalurg: Petrov 3, Drogriški 1, Mladenović 1, Kosteski, Tomovski, Obradović 5 (2), Arsić, Kuzmanovski 5, Ilić 7 (3), Pecenkovski, Nelovski 2, Velkovski 2, Palevski, Yousefinezhad, Gugleta 2, Arsenovski.
Gorenje: Baznik, Cehte 1, Medved 2, Ovniček, Levc, Stojnić, Toskić 4, Mitrović 5, Potočnik 8, Ferlin, Golčar, Kleč, Gams, Zaponšek, Nosan 1, Brumen 4 (2).
Sedemmetrovke: Metalurg 5 (5), Gorenje 4 (2).
Izključitve: Metalurg 6, Gorenje 4 minute.