Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

0 03.03.2017 20:51:22

Krimovke izgubile še v Bukarešti

Rokometašice Krima Mercatorja so v 5. krogu glavnega dela lige prvakinj izgubile v gosteh pri CSM Bukarešti s 26:28 (12:14) in tako realno izgubile možnosti za napredovanje v četrtfinale.

* Dvorana Polivalenta Ioan Kunst, gledalcev 4800, sodnici: Alpaidze in Berezkina (obe Rusija).
* CSM Bukarešta: Gulleden 10, Curea 1, Dache, Ayglon, Ioradche, Bazaliu, Bradeanu 1, Torstensson 3, Martin 4, Manea 3, Niombia 3, Ungureanu, Lobač, Mehmedović 3, Grubišić, Böhme.
* Krim Mercator: Georgijev 2, Benko 3, Milanović-Litre 4, Abina, Jeriček 4, Hrnčič, Stefanišin, Bajramoska, Marinček, Omoregie 4, Zulić 2, Koren 4, Pandžić, Barić 2, Amon 1, Zrimšek.
* Sedemmetrovke: CSM Bukarešta 3 (3), Krim Mercator 7 (3).
* Izključitve: CSM Bukarešta 6, Krim Mercator 4 minute.
* Rdeči karton: /.

Krimovke bodo zadnjo tekmo v tem tekmovanju igrale 11. marca, ko bodo gostile Midtjylland. Ljubljančanke so s porazom proti Bukarešti praktično izgubile možnosti za preboj v četrtfinale. Teoretične sicer obstajajo, a bi morale na zadnji tekmi in ob porazu Midtjyllanda v tem krogu Danke premagati za deset zadetkov. Na današnji tekmi so sicer nudile dober odpor evropskim prvakinjam, a na koncu ostale brez potrebnih točk.

Tekmo so Romunke dobro začele in hitro povedle s 3:0. Krimovke pa se niso pustile in so v nadaljevanju držale priključek s favorizirano ekipo. Med drugim je v 20. minuti povratnica po poškodbi Elizabeth Omoregie izenačila na 9:9. Romunke so zatem poskrbele za nov nalet, zadele nekaj golov zaporedoma, v 26. minuti pa prvič na tekmi povedle za štiri zadetke (14:10). Do konca polčasa pa so izbranke Uroša Bregarja vendarle ohranile upe in na glavni odmor šle le z dvema zadetkoma zaostanka.

V uvodu drugega polčasa so se Ljubljančanke približale na zgolj zadetek (16:15, 17:16), v 39. minuti pa so izid izenačile z golom Nine Jeriček. Še več, v 43. minuti je Alja Koren zadela za prvo vodstvo krimovk (19:20), Ines Amon pa je v 45. minuti poskrbela za 22:20. A tega naleta niso znale izkoristiti, gostiteljice so naredile delni izid 6:0 in prišle znova do zanesljive prednosti, v 53. minuti so spet vodile za štiri zadetke (26:22). To pa je bila tudi prednost, ki je zadostovala za romunsko zmago.