Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

ru
0 29.01.2016 22:42:49

Španski in nemški rokometaši za zlato v Krakovu

Za zlato se bosta v nedeljo v Krakovu pomerili reprezentanci Španije in Nemčije, za bron pa Hrvaška in Norveška.

Nemška moška rokometna reprezentanca se je po zmagi nad Norveško po dveh petminutnih podaljških s 34:33 (27:27, 14:13) uvrstila v nedeljski veliki finale evropskega prvenstva na Poljskem. Nemčija se je tretjič v svoji zgodovini uvrstila v veliki finale evropskega prvenstva. Na sklepnem turnirju v Sloveniji 2004 je osvojila zlato kolajno, dve leti kasneje na Švedskem pa ostala praznih rok.

Francija - Danska 29:26 (15:13)

Španija bo po treh neuspešnih naskokih v letih 1996, 1998 in 2006 v nedeljo v Krakovu četrtič naskakovala rokometni Mont Blanc, na nasprotni strani igrišča pa ji bo stala vroclavska znanka iz Nemčije, sicer evropska prvakinja s sklepnega turnirja v Sloveniji leta 2004. Veliki finale med Španijo in Nemčijo se bo v nedeljo pričel ob 17.30, tekma za tretje mesto med Norveško in Hrvaško pa ob 15. uri.

Po današnjih polfinalnih tekmah so tudi znani morebitni tekmeci slovenske izbrane vrste v aprilskih dodatnih kvalifikacijah za nastop na poletnih olimpijskih igrah v Rio de Janeiru. V primeru španskega zmagoslavja bo igrala v skupini z Dansko, Švedsko in Iranom, v primeru nemškega pa s Španijo, Švedsko in Iranom.

NEMCI IZSILILI PODALJŠEK
V prvem polčasu današnje prve polfinalne tekme so si na tem prvenstvu zelo zdesetkani, a neverjetno srčni Nemci že priigrali štiri gole prednosti (9:5), a se Skandinavci, ki so pravi hit letošnjega sklepnega turnirja na Poljskem, niso predali. Nemce so tik pred velikim odmorom ujeli, v drugi polovici bili vseskozi v prednost. V 52. minuti so vodili s 24:22, a so vztrajni Nemci izsilili podaljšek.

V dveh petminutnih podaljških je bilo več modrosti in moči na strani izbrancev islandskega strokovnjaka na nemški klopi Dagurja Sigurdssona, odločilni gol pa je šest sekund pred koncem telesno in psihološko izjemno napornega dvoboja dosegel Kai Häfner.