Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 22.10.2016 18:18:36

Bravo, Krim! Odlična zmaga ljubljanskih rokometašic

Larvik se domov vrača poražen, rokometašice Krima so v ligi prvakinj prišle do pomembne zmage.

Rokometašice Krima Mercatorja so v 2. krogu lige prvakinj premagale Larvik s 24:22 (10:13). Izbranke Uroša Bregarja naslednja preizkušnja v tem tekmovanju čaka prihodnjo soboto, ko bodo gostile Sävehof. Pri domačih sta bili s po petimi zadetki najboljši strelki Vesna Milanović Litre in Elizabeth Omoregie.

Potem ko so v uvodnem krogu visoko izgubile v gosteh pri Esbjergu, so krimovke danes svoje navijače nagradile z borbeno predstavo in zmago proti favoriziranemu Larviku. V prvem polčasu je igra še šepala, v drugem pa so Ljubljančanke nadigrale tekmice s severa Evrope.

Bregar je tekmo začel z Mišo Marinček v vratih, Elizabeth Omoregie, Nino Jeriček in Valentino Blažević na zunanjih položajih, Aneto Benko in Polono Barič na krilih ter Vesno Milanović-Litre na položaju krožne napadalke.

Ta postava je na začetku kar nekako zmrznila, ni ji šlo ne v obrambi ne v napadu, kjer domačinke niso znale prebiti visokega norveškega zidu. Če pa so ga, so bile nenatančne. Larvik je tako hitro povedel s 6:1.

Krim je svoj prvi gol iz igre dosegel šele v 12. minuti, takrat je za 2:6, zadela Omoregiejeva. A ta zadetek je pomenil začetek preobrata, že v 17. minuti so namreč Ljubljančanke prednost Skandinavk izničile in izenačile na 6:6 z golom Mirjete Bajramoske.

Sledilo je novo slabše obdobje domačih, tako da so preostanek polčasa znova lovile tekmice, ki so v 28. minuti spet vodile za štiri zadetke (13:9), na glavni odmor pa so šle s tremi goli naskoka.

V 35. minuti je Baričeva s sedmih metrov krimovke, pri katerih je bila razpoložena tudi vratarka Marinčkova, pripeljala do le enega gola zaostanka (13:14), Jeričkova pa je v 40. minuti izid spet izenačila (16:16).

V 44. minuti pa so gostiteljice celo prešle v vodstvo, ko je s krila za 18:17, zadela Aneta Benko. Ista igralka je na veselje domačih navijačev že v naslednjem napadu povišala na 19:17, Baričeva pa je z zadetkom za 21:18 v 47. minuti napovedala razburljiv zaključek tekme.

Dve minuti in pol pred koncem so se Norvežanke približale na 22:21, lahko bi tudi izenačile, a je bila Marinčkova zelo razpoložena. Ko je Benkova 50 sekund pred koncem unovčila sedemmetrovko (23:21), je bil zmagovalec znan.

KRIM MERCATOR - LARVIK 24:22 (10:13)
Dvorana Kodeljevo, gledalcev 1000, sodnici: Brehmer in Skowronek (obe Poljska).
Krim Mercator: Georgijev 1, Jurič, Benko 5, Blažević, Milanović Litre 5, Jeriček 2, Stefanišin, Bajramoska 1, Marinček, Omoregie 5, Koren 1, Pandžić, Barič 4, Kamdop, Amon, Zrimšek.
Larvik: Toft Galsgaard, A. Hammerseng-Edin 1, Frafjord 3, G. Hammerseng-Edin 1, Koren Riegelhuth 6, Johansen, Breistoel 4, Lowe, Moerk 3, Kurtović 3, Wojtas 1, Dias Moreschi.
Sedemmetrovke: Krim Mercator 10 (5), Larvik 5 (5).
Izključitve: Krim Mercator 10, Larvik 8 minut.