Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 07.12.2016 21:01:59

Celjani za gol boljši od Nexeja

seha-liga.com
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi osmega kroga regionalne lige Seha premagali hrvaški Nexe Našice s 34:33 (16:17).

Celjani so v svoji dvanajsti tekmi v ligi Seha dosegli osmo zmago, potem ko so po hudem boju ukanili tekmece iz Našic.

Izbranci Branka Tamšeta so v prvem polčasu prikazali slabo predstavo. Vseskozi so bili v primanjkljaju, dvakrat so zaostali za tri gole (5:8 in 7:10). Hrvaška ekipa - zanjo igrata nekdanja člana celjske ekipe Gregor Lorger in David Špiler - je v prvem polčasu povsem zasenčila favorizirano domačo zasedbo, ki je bila v škripcih tudi večji del drugega polčasa. V 36. minuti si je vnovič pridelala zaostanek treh golov (17:20), med 46. in 47. minuto pa naredila delni izid 3:0 - od tega je kar dva gola prispeval vratar Ivan Gajić - in prvič na dvoboju povedla s 26:25.

V dramatični končnici so imeli kanček več sreče Celjani. V 59. minuti je bilo še izenačeno (33:33), odločilni gol za zmago pa je prispeval Luka Žvižej.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Blaž Janc z devetimi zadetki, Žvižej je dosegel šest golov.

Celje Pivovarna Laško - Nexe Našice 34:33 (16:17)
* Dvorana Zlatorog, sodnika: Amar in Dino Konjičanin (oba BiH).
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić 2, Dobaj, Malus, Barbarskas, Janc 9, Poteko 1, Razgor 2, Marguč 5 (2), Žabič, Zarabec 5, Kodrin 1, Mačkovšek 1, Mlakar 1, Žvižej 6 (2), Bećiri 1.
* Nexe Našice: Lelić, Lorger, Gadža 1, Eter 2, Zrnić 2 (1), Barišić-Jaman 6, Sršen 1, Nuić 4, Božić-Pavletić 1, Sakić 5, Halilković, Vegar 1, Nenadić 1, Špiler 7, Herceg 2, Ivanković.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 6 (4), Nexe Našice 1 (1).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Nexe Našice 12 minut.