Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

sta
0 03.06.2023 20:50:47

Ana Gros brez finala lige prvakinj

Profimedia
V finalu rokometne lige prvakinj Slovenija ne bo imela svoje predstavnice. Ana Gros je namreč v prvem polfinalu zaključnega turnirja v Budimpešti s svojim Györom izgubila proti norveškemu Vipers Kristiansandu. Izid je bil 35:37 (18:23).

Drugi finalist je domači Ferencvaros, ki je bil v dramatičnem dvoboju s 30:29 (13:17) boljši od danskega Esbjerga.

Slovenska reprezentantka je dosegla devet golov, pet strelov pa je zgrešila. Bila je druga najučinkovitejša igralka madžarske ekipe, še dva gola več je dosegla Stine Bredal Oftedal. Pri Norvežankah je 11 golov dosegla švedska reprezentantka Jamina Roberts, devet pa Rusinja Ana Vjahireva.

Norveška ekipa je na začetku drugega polčasa vodila že za sedem golov, nato pa se ji je Györ začel približevati, na koncu je prišel do izida 35:36. Vse dvome o zmagovalkah je nato razrešil gol Vjahireve v zadnjih trenutkih tekme.

Še bolj negotov je bil drugi polfinale. Danske so na začetku drugega polčasa vodile za pet golov, a odločale so zadnje sekunde. Tri sekunde pred koncem je gol za zmago Madžark dosegla Nemka Emily Bölk, s šestimi goli tudi druga najboljša strelka v svoji ekipi. Gol več je dosegla Nizozemka Antje Angela Malestein. Za Ferencvaros igrata tudi dve nekdanji igralki Krima, Andrea Lekić je dosegla pet golov, Dragana Cvijić pa se med strelke ni vpisala.