Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

0 08.11.2014 22:28:09

1. NLB Leasing liga: Selektor začel z zmago

Drago Wernig - TAKA
Boris Denić je zmagovito začel svoj mandat na klopi mariborskega prvoligaša.

Trenutno tretjeuvrščena ekipa državnega prvenstva proti tekmecu iz Ormoža ni blestela, v njeni igri je bilo veliko nihanj, na koncu pa je zasluženo osvojila obe točki.

Mariborčani
so začeli odločno in v 13. minuti povedli z 10:4, v nadaljevanju pa zaigrali neodgovorno, tako da je njihova prednost v 25. minuti znašala zgolj dva gola (13:11). Do 42. minute je bila tekma povsem odprta (24:23), nato pa so gostitelji naredili stopili na plin, naredili delni izid 7:0 in v 52. minuti povišali na 31:23 ter razrešili vprašanje zmagovalca. V domači ekipi je blestel Tadej Sok, ki je trinajstkrat zatresel mrežo, najučinkovitejši pri gostih je bil prvi strelec lige Bojan Čudič z devetimi zadetki.

Krka - Gorenje 31:41 (17:21)

Novo mesto - dvorana Marof, gledalcev 300, sodnika: Škvarč (Ribnica) in Turnšek (Celje).
Krka: Štangelj, Jurečič 8 (2), Lavrič 4, Didovič 3, Okleščen 2, Bevec 1, Rojc 1, Pršina, Jakše 2, Rašo, Smolnik 6 (5), Furdi, Božič, Potić 2, Adamčič, Klobčar 2.
Gorenje: B. Burić, Ferlin, Božović 2, Medved 6 (3), S. Burić 5, Szyba 5, Skube 7 (5), Špende 1 (1), Golčar 2, Šoštarič 4, Kleč 1, Dobelšek 2, Papež 1, Gams 3, Nosan 1, Dujmovič 1.
Sedemmetrovke: Krka 8 (7), Gorenje Velenje 11 (9).
Izključitve: Krka 14, Gorenje Velenje 10 minut.
Rdeč karton: Potić (40).

Maribor Branik - Jeruzalem Ormož 36:28 (17:14)

Maribor - dvorana Tabor, gledalcev 380, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Sežana).
Maribor Branik: Škalički, Taletovič, Čudič, Cingesar 3, Žmavc, Kaleb 6, Špelić 6, Jamnik, Poklar, Sok 13 (5), Hratsnik 1, Fidel, Žabič 3, Verdinek 2, Miškovič 1, Mlakar 1.
Jeruzalem Ormož: Bratanović, Kolmanič 2, Kavčič 2, Radujković 1, Čudič 9 (4), Gregorc 4, Veselko 1, Grizold 1, Ozmec, Balent, Topolovec 1, Kosi 1, Kocbek 3, Rajšp 2, Kirič.
Sedemmetrovke: Maribor Branik 6 (5), Jeruzalem Ormož 4 (4).
Izključitve: Maribor Branik 12, Jeruzalem Ormož 6 minut.
Rdeč karton: /.

Celje Pivovarna Laško - Trimo Trebnje 43:22 (20:14)

Celje - dvorana Zlatorog, gledalcev 500, sodnika: Pirc (Krško) in Nahtigal (Ljubljana).
Celje PL: Lesjak 1, Skok, Kastelic, Blagotinšek 5, Ivić 2, Žuran, Janc 5, Razgor 2, Marguč 3 (1), Poteko 3, Miklavčič 1, Slišković 5, Zarabec 8 (1), Kodrin 2, Kasal 1, Žvižej 5.
Trimo Trebnje: Jelovčan, Brana, Urbič, Zaplotnik, Femec 1, Radelj 1, Skol 4 (2), Kotar 2, Sušin 1, Potočnik 2, Udovič 1, Sašek 2, Ferkulj 3, M. Grandovec 1 (1), T. Grandovec 1, Florjančič 3.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (2), Trimo Trebnje 4 (3).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8, Trimo Trebnje 2 minuti.

Urbanscape Loka - Slovenj Gradec 2011 29:25 (14:14)

Škofja Loka - športna dvorana Trata, gledalcev 100, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).
Urbanscape Loka: Panjtar, M. Vrbinc 1, Rakovec, Šibanc, Lapajne 8 (2), Kavčič 4, Štremfelj, Korošec, Čebron, Cingesar, Bradeško 4, Dolenec 4, Panjtar, Rant, A. Vrbinc, Setnikar 3 (2).
Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Šavc, Voršič 3, Zbičajnik, Čivčič, Ovniček 5, Doberšek, Levc 6, Štefanič 1, Kobold 2, Šol 3, Poklič 5 (2), Plešej, Podstenšek, Štumpfl.
Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 7 (4), Slovenj Gradec 3 81).
Izključitve: Urbanscape Loka 10, Slovenj Gradec 12 minut.

Sviš Ivančna Gorica - Riko Ribnica 34:29 (20:18)

Ivančna Gorica - dvorana OŠ, gledalcev 200, sodnika: Cvetko (Celje) in Žibret (Trbovlje).
Sviš Ivančna Gorica: Mohar, Slapničar, Tekavec, Nered, Potokar, Marušič 4, Zavodnik 6 (1), S. Stopar 8, Pekolj 3, Matej Košir 1, Kalabić 3, Marinčič 1, Kristan, G. Stopar 7, Bučar, Matic Košir.
Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 10 (3), Fink 2, Atanasov, Merhar, Grebenc 6, Henigman, Nosan 3, Andoljšek, Pucelj 2, Skušek 2 (1), Knavs, Markovič 1, Batinič 3, Košmrlj.
Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 3 (1), Riko Ribnica 5 (4).
Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 8, Riko Ribnica 8 minut.

Slovan - Krško 29:28 (15:14)

Ljubljana - dvorana na Kodeljevem, gledalcev 120, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).
Slovan: Nunčič, Selaković, Prevolnik 3, Grojzdek 1, Ži. Matajič, Marinček, Bogdanič-Jenko 4, Kete 4, Stojnič, Erak, Topolovec 1, Kovačič 2, Ža. Matajič 1, Planinc 8, Sankovič 5, Cvetko.
Krško: Kozole, Žitnik, Polutnik, Romih, Rozman, Ban 5, Škafar, Sobotič 5, Kodrič, Ferlin, Bogovič, Kastelic 5, Hriberšek 1, Sintič, Sendelbah 7, Vrečar 3, Zoran 2.
Sedemmetrovke: Slovan 7 (4), Krško 5 (5).
Izključitve: Slovan 8, Krško 4 minute.

Sevnica - Istrabenz Plini Izola 22:27 (12:13)

Sevnica - dvorana OŠ, gledalcev 150, sodnika: Kavalar (Celje) in Teršek (Hrastnik).
Sevnica: Brglez, Gerčar, Krnc, Djurdjević 9 (4), Brglez, Cigler, Gorenjak 5, Štefanič, Novšak, Kuhar, Fižuleto 4, Brilej 1 (1), Bezgovšek 1, Gjerek, Pernovšek 2 (1), Suholežnik, Mrgole.
Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Vončina, Žgavec 2, Kević, Jurič, Grbec, Božič 13 (6), Zorić-Stepančič 2, Pucelj, Gomezelj 1, Velkavrh, Grlj, Čosić 5, Vuković 4, Popovič.
Sedemmetrovke: Sevnica 7 (6), Istrabenz Plini Izola 6 (6).
Izključitve: Sevnica 10, Istrabenz Plini Izola 12 minut.