Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 30.09.2015 22:32:35

Debi brazilskega reprezentanta in visoka zmaga Celja

S sredinim obračunom med Sevnico in Celjem se je začel peti krog domačega rokometnega prvenstva.

Že pred samo tekmo je vse privržence rumeno-modrih razveselila novica, da bo za člansko ekipo debitiral brazilski reprezentant Arthur Malburg Patrinova, ki je prvič oblekel celjski dres po marčevski poškodbi križnih vezi. Nato so celjski rokometaši na gostovanju zanesljivo opravili s Sevnico, jo premagali s kar 27 goli razlike (11:38), Patrianova pa se je izkazal s štirimi goli.

Celjani so že takoj na začetku prevzeli pobudo in vseskozi povečevali razliko, s serijo 9:0 so pobegnili na 12:2, ob polčasu pa je bilo celo +11 (17:6). Podobno zgodbo so gledalci spremljali tudi v drugem polčasu, v katerem so Celjani prejeli še zadetek manj kot v prvem (5). V napadalnih akcijah so blesteli Tilen Kodrin (7), Gal Marguč (6), Luka Žvižej (5), Povilas Babarskas (5) in Patrianova (4), medtem ko je bil pri Sevničanih s štirimi goli najboljši Nikola Ranevski.

Sevnica - Celje PL 11:38 (6:17)

Sevnica - Športna dvorana, sodnika: Škvarč (Ribnica) in Šebek (Krško).
Sevnica: Dražetič, Brečko, Krnc Ž. 1, Zagode, Brglez, Gorenjak, Krnc D., Grušovnik 1, Kuhar 1, Brilej, Bezgovšek 3, Flisek, Krnc J. 1, Ranevski 4, Mrgole, Praznik.
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Simonič, Blagotinšek, Ivić 2, Babarskas 5, Janc 2, Razgor, Marguč 6 (2), Poteko 1 (1), Kodrin 7, Fižuleto 1, Patrianova 4 (1), Dobelšek 3, Pešić 1, Mlakar 1, Žvižej 5 (1).
Sedemmetrovke: Sevnica 2 (0), Celje Pivovarna Laško 5 (5).
Izključitve: Sevnica 10, Celje PL 0 minut.