Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Indira Ekić potrdila, da bo postala mamica

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 27.02.2016 17:50:30

Krško prizadejalo poraz obubožanim Velenjčanom

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 23. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Krškemu z 0:1 (0:0).

V Velenju sta se pomerili ekipi, ki sta pred začetkom spomladanskega dela zasedali zadnji dve mesti. Tudi po prvem obračunu v tem delu sezone sta na repu lestvice, a s to razliko, da imajo Krčani zdaj enako število točk kot Velenjčani (ter Novomeščani in Koprčani). Zmago je gostom, ki so zadnje pol ure igrali z igralcem manj, zagotovil Luka Volarič.

Prvi polčas v Velenju je minil brez posebnih nevarnosti za enega ali drugega vratarja. Konkretnejši pa so bili Krčani, ki so enega nevarnejših strelov sprožili v sedmi minuti prek novinca v ekipi Enisa Đurkovića, Matej Radan pa se je izkazal. Slednji je moral posredovati tudi v 30. minuti, a je bil takratni poskus Luke Štefanca lahek zalogaj za velenjskega čuvaja mreže.

Prav Štefanac pa je poskrbel za prvo razburjenje v drugem polčasu, v 57. minuti je storil grob prekršek nad Ivanom Knezovićem in dobil neposredni rdeči karton. Kljub igralcu manj so gosti povedli v 64. minuti, ko je po podaji iz kota pred golom Rudarja povsem sam ostal Luka Volarič in z glavo zadel za 1:0.

Rudarju kljub igralcu več ni uspelo resno ogroziti vrat gostov, je pa stopnjeval pritisk proti koncu tekme. Nevarnejša strela sta sprožila Luka Prašnikar v 86. minuti in Klemen Bolha v 88. minuti, a nista bila dovolj dobra, da bi domačim prinesla vsaj točko.

Rudar bo v 24. krogu prihodnjo soboto gostoval v Kopru, Krško pa bo dan pozneje gostilo Krko.

Rudar Velenje - Krško 0:1 (0:0)

Velenje: Stadion Ob jezeru, gledalcev 1000, sodniki: Balažič, Kasapović (oba Ljubljana) in Ul (Maribor).
Strelec: 0:1 Volarič (64.).
Rudar: Radan, Kocić, Knezović (od 60. Džinić), Kašnik, Bevab (od 76. Prašnikar), Bolha, Tolimir, Trifković, Grbić (od 63. M. Babić), Krcić, Eterović.
Krško: Zalokar, Sikošek (od 84. Vuklišević), Petric, Gregov, Pušaver, Urbanč, Žinko, Hotić (od 90. Drnovšek), Štefanac, Volarič, Đurković (od 89. Čeh).
Rumeni kartoni: Tolimir, Eterović; Štefanac.
Rdeči karton: Štefanac (57.).
Značke: nogomet, plts, rudar, krško