56.532 evrov: to je rekorder po zaslužku med ...

Matic: Nad Katjo nikoli nisem izvajal nasilja

ru
ru
0 27.04.2016 21:04:45

Gorenje pohrustalo Koper za malico

Rokometaši Gorenja Velenja so v 1. krogu NLB Leasing lige za prvaka premagali Koper 2013 s 35:23.

Velenjski rokometaši so že v prvem krogu lige za prvaka skočili na prvo mesto, saj so njihovi največji tekmeci Celjani dan prej remizirali z Ribnico. V Rdeči dvorani so izbranci Marka Šibile vseskozi držali vajeti igre v svojih rokah, že v prvem polčasu pa postavili temelje za zmago.

Primorci so bili v Šaleški dolini "v igri" le na začetku oziroma do izida 3:3, po tem pa so ose z delnim izidom 4:0 med 9. in 12. minuto povedli z 9:4, med 14. in 21. minuto so dosegli pet zaporednih golov, s tem pa pobegnili tekmecem. Ti so sicer pred prvim polčasom nekoliko zmanjšali zaostanek, vendar kljub temu po 30 minutah zaostajali z 12:18.

V drugem polčasu so Velenjčani imeli vse pod nadzorom, prednost še povečevali, na koncu pa slavili visoko zmago z 12 goli razlike.

Prvi strelec tekme je bil Koprov Žiga Smolnik z desetimi goli, dva manj je dal Gorenjev Mario Šoštarič.

Velenjčane in Koprčane naslednja tekma čaka v soboto, prvi se bodo pomerili z Urbanscape Loko, drugi pa s Celjem Pivovarno Laško.

Gorenje Velenje - Koper 2013 35:23 (18:12)

* Rdeča dvorana, gledalcev 500, sodnika: Sok (Ormož) in Žitnik (Trebnje).
* Gorenje Velenje: Mazej, Cehte 5, Medved 7 (4), S. Burić 2, Ovniček 1, B. Burić, Tajnik 1, Szyba, Skube 3, Golčar 3, Šoštarič 8 (1), Kleč 2, Gams, Zaponšek, Ratajec 2 (1), Nosan 1.
* Koper 2013: Ponikvar, Frank, Dolenc, Grzentič, Vlah 1, Matijaševič 3, Gašperšič, Kocjančič, Moljk, Gorela 3, Rapotec 1, Smolnik 10 (2), Sokolič 1, Marič 3, Bratkovič 1.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 6 (6), Koper 2013 4 (2).
* Izključitve: Gorenje Velenje 6, Koper 2013 2 minuti.