Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

ru
0 18.05.2016 21:45:59

Velenjčani ohranili točko prednosti

Goran Vadlja Kamenjašević / RK Gorenje Velenje
Rokometaši Gorenja so v sedmem krogu lige za prvaka prišli še do šeste zmage in ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice, ohranili so točko prednosti pred Celjani, ki so danes v gosteh premagali Koper 2013.

Tekmeca v Velenju sta bila izenačena le do 16. minute in izida 10:10, potem pa so rokometaši Gorenja upravičili vlogo favorita, stopili na plin in si pred drugim polčasom priigrali šest golov prednosti. Deset minut pred koncem tekme so rokometaši Marka Šibile vodili že za deset golov (32:22), tako da je bila tekma odločena veliko pred zaključnim žvižgom sodnika. Loka tako ostaja zasidrana na zadnjem mestu.

gorenje 1

Celjani so bili praktično vso tekmo v Kopru v prednosti. Domačini so vodili le z 2:1, nato pa so gostje prevzeli pobudo in v drugem polčasu le še potrdili premoč.

Mariborski rokometaši so s porazom proti nižje uvrščeni Ribnici zapravili lepo priložnost, da bi se utrdili na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Kljub vodstvu ob polčasu za štiri gole, so rokometašem iz dežele suhe robe dovolili priključek v sami končnici, nato pa s slabo izvajanim zadnjim napadom, ko je Dušan Fidel le zadel gostujočega vratarja, zapravili možnost za izenačenje. Ribničani so se s to zmago Mariboru približali le na dve točki zaostanka.

Koper 2013 - Celje Pivovarna Laško 29:37 (13:17)
* Koper, dvorana Bofnika, gledalcev 550, sodnika: Žitnik (Trebnje) in Teršek (Hrastnik).
* Koper 2013: Ponikvar, Kocjančič, Vran, Grzentič 5, Frank, Krečič 2, Matijaševič 2, Gašperšič, Ravlija, Moljk 1, Gorela 7, Rapotec 4, Smolnik 4, Sokolič 1, Marič, Bratkovič 3.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajič, Blagotinšek, Malus 3, Babarskas, Janc 8, Razgor 2, Marguč 1, Grošelj 2, Poteko 2, Suholežnik 1, Zarabec 4, Kodrin 2, Fižuleto, Mlakar 3, Žvižej 9 (3).
* Sedemmetrovke: Koper 2013 1 (0), Celje Pivovarna Laško 5 (3).
* Izključitve: Koper 2013 10, Celje Pivovarna Laško 12 minut.
* Rdeči karton: /.

Gorenje Velenje - Urbanscape Loka 38:28 (21:15)
* Velenje, Rdeča dvorana, gledalcev 500, sodnici: Crnojević, Kostecki-Radić (obe Hrvaška).
* Gorenje: Cehte 4, Medved 2, S. Burić 3, Ovniček 1, B. Burić, Levc, Szyba, Skube 6, Golčar 5 (2), Šoštarič 5 (2), Kleč 1, Gams 6, Zaponšek, Ratajec 3, Nosan 2.
* Urbanscape Loka: Jesenko, Rakovec, Šibanc 2, Gartner 1, Bogdanić-Jenko 9 (3), Kavčič 10, Štremfelj, Cingesar 1, Bradeško, Panjtar, Rant, Bergant 3, Rebič, Kete 2, Vrbinc.
* Sedemmetrovke: Gorenje 4 (4), Urbanscape Loka 5 (3).
* Izključitve: Gorenje 12, Urbanscape Loka 8 minut.

Maribor Branik - Riko Ribnica 25:26 (15:11)
* Maribor, Športna dvorana Tabor, gledalcev 450, sodnika: Pirc Mat. in Pirc Mar. (oba Sežana).
* Maribor Branik: Cingesar 5, Žmavc, Kaleb 5 (4), Špelić 4, Jamnik, Poklar 2, Čudič, Sok 3, Škalički, Fidel, Blažič, Brajovič 5, Čagalj, Kočar, Bećiri 1, Kastelic.
* Riko Ribnica: Leban 2, Fink 4, Celmniš, Grebenc 5, Knavs, Henigman 1, Skušek 8 (6), Pucelj 1, Petek, Pahulje, Nosan 5, Klarič, Kljun, Perovšek, Atanasov, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (4), Riko Ribnica 6 (6).
* Izključitve: Maribor Branik 10, Riko Ribnica 6 minut.