peter prevc Ekipa24.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 21.05.2016 21:06:40

Rokomet: Velenje še brez poraza, Celje zanesljivo prek Maribora

Rokometaši Rika Ribnice so v 8. krogu 1. NLB Leasing lige za prvaka izgubili proti Gorenju s 23:29 (12:14), Celjani pa so premagali Maribor Branik s 37:22 (24:11).

Domača zasedba Celja je takoj pokazala, da jo zanima le zmaga. Zadeli so prve tri gole na tekmi, dva Blaž Blagotinšek, nato enega prejela ter jih dala naslednjih deset. Maribor je drugič zadel šele v 15. minuti, ko je bilo že 2:13. Igra se je na obeh straneh povsem razživela, posledično so z vseh koncev začeli padati goli, ob polčasu pa so Celjani vodili že 24:11.

V uvodu drugih 30 minut je celjska prednost na krilih Blaža Janca še narasla, v 36. minuti so varovanci Branka Tamšeta vodili že z 28:12 in le še vprašanje je bilo, kakšna bo končna razlika.

Pri Celjanih sta se s po osmimi goli izkazala Janc in Gal Marguč, pri Mariboru je šestkrat zadel Ante Kaleb.

Celjane v torek čaka gostovanje pri Urbanscape Loki, Mariborčane pa prav tako v torek gostovanje v Velenju.

Celje Pivovarna Laško - Maribor Branik 37:22 (24:11)

Celje: Dvorana Zlatorog, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Žitnik (Trebnje).
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 3, Malus 2, Babarskas 1, Janc 8, Razgor 1, Marguč 8 (3), Grošelj, Poteko 1, Gajić, Suholežnik 1, Zarabec, Kodrin 6, Fižuleto 2, Mlakar 4, Žvižej.
Maribor Branik: Cingesar 1, Žmavc 4, Kaleb 6 (2), Špelić 2, Jamnik 2, Poklar 2, Čudič, Sok, Škalički, Fidel 2, Blažič, Bedrač, Brajovič 3, Čagalj, Kočar, Kastelic.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (4), Maribor Branik 2 (5).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Maribor Branik 4 minute.
Rdeč karton: /.

VELENJE UGNALO RIBNICO
Ribničani so po treh gostovanjih zapovrstjo tokrat doma gostili Velenje, ki v ligi za prvaka še ne pozna poraza, točko so osvojili le v obračunu s Celjani. V prvem polčasu so bili domači še v igri za enakovreden boj s trenutno prvo ekipo državnega prvenstva, a brez možnosti ostali kmalu po začetku drugega.

Ribničani so v prvem polčasu dobro mučili favorizirane Velenjčane. V 15. minuti so vodili s 7:6, to je bilo edino domače vodstvo na tekmi, Gorenje pa si več kot gola prednosti ni priigralo vse do zadnjih sekund prvega polčasa, ko je Nejc Cehte zadel za 14:12.

gorenje 2
Goran Vadlja Kamenjašević / RK Gorenje Velenje

Gosti so na začetku drugega polčasa z dvema goloma pobegnili na nekaj varnejšo razliko, v 43. minuti povedli za pet golov (19:14), v 53. za šest (25:19), to pa je bilo dovolj za nekaj bolj mirno končnico varovancev Marka Šibile in na koncu tudi nov par točk.

Ribnico naslednja tekma čaka v sredo proti Kopru, Velenje bo dan prej igralo proti Mariboru.

KOPER BOLJŠI OD URBANSCAPE LOKE
Rokometaši Urbanscape Loke so v 8. krogu 1. NLB Leasing lige za prvaka izgubili proti Kopru 2013 s 16:21 (8:10).

Obračun peto- in šestouvrščene ekipe lige za prvaka je na koncu le pripadel Koprčanom, ki so si pot do novega para točk tlakovali v prvem polčasu, v drugem pa začeto nadgradili za zmago.

Ekipi sta na začetku tekme izmenično dosegali po dva gola, več kot dva zadetka prednosti pa si nobena ni priigrala do 24. minute, ko so Primorci z golom Jana Gorele povedli z 9:6. Do konca polčasa so padli le še trije goli, dva na domači in en na gostujoči strani.

Tim Bogdanič-Jenko je v 32. minuti še zadel za 9:10, zatem pa so Koprčani spet pobegnili na tri gole prednosti, nato še na štiri, a Škofjeločani še niso povsem položili orožja. Zaostanek so prepolovili, toda med 44. in 46. minuto zadeli trikrat ter povedli z 18:13. Zatem sta sledila še dva gola, s tem pa so varovanci Zorana Jovičiča zlomili odpor Urbanscape Loke.

Prvi strelec tekme je bil Koprčan Žiga Smolnik s šestimi goli.

Urbanscape Loko v torek čaka domači obračun s Celjem, Koper bo dan kasneje gostil Ribnico.

Riko Ribnica - Gorenje 23:29 (12:14)

Ribnica: Športni center Ribnica, gledalcev 500, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).
Riko Ribnica: Leban 4, Fink 4, Celeminš, Grebenc 3, Knavs, Henigman 2, Skušek 2, Pucelj 2, Pahulje 1, Nosan 4, Klarič, Kljun 1, Perovšek, Atanasov, Košmrlj.
Gorenje: Božović, Cehte 4, Medved 4, S. Burić 3, Ovniček 1, B. Burić, Levc, Szyba 2, Skube 2, Golčar, Šoštarič 7 (3), Kleč 4, Gams, Zaponšek, Ratajec 2, Nosan.
Sedemmetrovke: Riko Ribnica 3 (0), Gorenje 4 (3)).
Izključitve: Riko Ribnica 8, Gorenje 10 minut.
Rdeči karton: /.
Izidi, 8. krog:
Riko Ribnica - Gorenje                        23:29 (12:14)
Celje Pivovarna Laško - Maribor Branik        37:22 (24:11)
Urbanscape Loka - Koper 2013                  16:21 (8:10)

lestvica:
1. Gorenje Velenje 8 7 1 0 258:211 64 2. Celje Pivovarna Laško 8 6 2 0 281:195 63 3. Maribor Branik 8 2 0 6 188:218 41 4. Riko Ribnica 8 3 2 3 212:222 39 5. Koper 2013 8 3 0 5 210:242 37 6. Urbanscape Loka 8 0 1 7 193:244 31
Značke: rokomet, gorenje, ribnica