Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

ru
ru
0 25.05.2016 21:16:27

Napetost pred petkom še kar raste

Rokometaši Gorenja iz Velenja so v 9., predzadnjem krogu 1. NLB Leasing lige končnice za prvaka premagali Maribor Branik s 30:23 (13:11) in tako ohranili točko prednosti pred Celjani.

Branilci naslova iz Zlatoroga so v gosteh brez večjih težav odpravili Škofjeločane, v petek pa bodo na domačem parketu v derbiju z Gorenjem skušali še tretjič zapored in skupaj dvajsetič osvojiti naslov državnega prvaka.

Rokometaši Gorenja so krog pred koncem torej ohranili vse možnosti za osvojitev lovorike, saj so premagali Maribor. Današnja tekma v Rdeči dvorani je imela tudi dobrodelen namen, saj se je vodstvo kluba odločilo, da bo celoten izkupiček od prodanih vstopnic namenilo Medobčinski zvezi prijateljev mladine Velenje, zbrana sredstva pa bodo namenjena letovanju otrok iz socialno ogroženih družin.

Celjski rokometaši so tekmo v Škofji Loki slabše začeli, do polovice prvega polčasa so bili namreč v vodstvu domači rokometaši. V nadaljevanju so varovanci Branka Tamšeta vajeti igre vzeli v svoje roke, si že do konca polčasa priigrali pet golov prednosti, prednost pa so ohranili do konca tekme.

V zadnji tekmi kroga so Koprčani premagali Ribnico. Primorci so tekmece v zadnji domači tekmi v sezoni gostili v dvorani Osnovne šole Koper in ne na Bonifiki, kjer danes potekajo finalni dogodki v slovenskih nogometnih pokalih. Sprememba okolja jim je na koncu prinesla pomembni točki, čeprav so še ob polčasu zaostajali.

Urbanscape Loka - Celje Pivovarna Laško 26:34 (13:18)
* Škofja Loka, Dvorana Poden, gledalcev 250, sodnika: Majer (Trebnje) in Štrigl (Velenje).
* Urbanscape Loka: Jesenko, Rakovec 2, Šibanc 1, Gartner 3, Bogdanič-Jenko 2 (1), Kavčič 7, Štremfelj, Dolenec 2, Cingesar 1, Bradeško 5, Panjtar, Rant, Bergant 1, Rebič 2, Vrbinc.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Malus 4, Barbakas 1, Janc 6, Razgor 1, Marguč 3 (2), Grošelj 1, Poteko 1, Gajić, Suholežnik, Zarabec 1, Kodrin 10, Fižuleto 1, Mlakar 5, Žvižej.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 1 (1); Celje Pivovarna Laško 2 (2).
* Izključitve: Urbanscape Loka 6 minut; Celje Pivovarna Laško 4 minute.

Gorenje Velenje - Maribor Branik 30:23 (13:11)
* Velenje, Rdeča dvorana, gledalcev 800, sodnika: Kavalar (Zagorje) in Leskovec (Celje).
* Gorenje Velenje: Božovič, Cehte 2, Medved 2, Burić S. 5, Ovniček 1, Burić B., Levc, Szyba 4, Skube 3, Golčar 1 (1), Šoštarič 7 (3), Kleč 2, Gams 1, Zaponšek, Ratajec 1, Nosan 1.
* Maribor Branik: Cingesar 7, Žmavc, Kaleb 7 (4), Špelić 3 (1), Jamnik 2, Poklar 2, Čudič, Sok, Škalički, Fidel, Bedrač, Sever, Brajovič, Kočar, Bećiri 2, Kastelic.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (4); Maribor Branik 6 (5).
* Izključitve: Gorenje Velenje 4; Maribor Branik 2 minuti.

Koper 2013 - Riko Ribnica 30:28 (16:17)
* Koper - Športna dvorana OŠ Koper, gledalcev 800, sodnika: Deržek (Ajdovščina), Nahtigal (Ljubljana).
* Koper 2013: Ponikvar, Kocjančič, Vran, Dolenc, Grzentič 1, Krečič 5, Matijaševič 3, Gašperšič, Ravlija, Gorela 5, Rapotec 4, Smolnik 4 (1), Sokolič 5 (4), Marić, Bratkovič 3 (1).
* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 5, Fink 3, Celminš, Grebenc 2, Knavs 2, Henigman 1, Skušek 10 (4), Pucelj, petek, Pahulje, Nosan 5, Kljun, Atanasov, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 6 (7), Riko Ribnica 4 (4).
* Izključitve: Koper 2013 14, Riko Ribnica 10 minut.
* Rdeč karton: Bratkovič (49.).