Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

ru
ru
0 27.05.2016 21:11:37

Celjani 20. državni prvaki

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so tretjič zapovrstjo postali državni prvaki, potem ko so v zadnjem, 10. krogu končnice 1. NLB Leasing lige premagali velenjsko Gorenje z 29:22 (16:12). Za Celjane je to že 20. naslov prvaka. Prvenstvo so končali s točko prednosti pred Velenjčani.

Čeprav do konca sezone ostaja še sobotna tekma med Rikom Ribnico in Urbanscapom Loko, pa je prvenstvo odločeno. Celjani so pred odločilnim dvobojem sezone za Velenjčani zaostajali za točko, tako da so za 20. zvezdico potrebovali zmago. Do nje so prišli celo lažje, kot so mnogi pričakovali, saj so predvsem v prvi polovici drugega polčasa dokončno zlomili odpor Gorenja, od katerega se poslavljajo Staš Skube, Mario Šoštarič, Senjamin in Benjamin Burić, Michal Syzba in Miloš Božović. Takrat so si namreč že priigral neulovljivo prednost.

Prvi polčas je bil večinoma v domeni Celja. Velenjčani so sicer povedli z 1:0 in gostiteljem tesno dihali za ovratnik vse do 23. minute, ko so zaostajali z 10:12. Končnica prvega polčasa pa je povsem pripadla domačim, ki so višali prednost, v 28. minuti je Blaž Janc zadel za 15.11, Gal Marguč pa je v 30. minuti povišal prednost že na 16:11. Michal Szyba je pred iztekom prvega dela znižal zaostanek Gorenja na 12:16.

V uvodu drugega polčasa so bili spet bolj razpoloženi Celjani, ki so v 35. minuti z golom Povilasa Babarskasa spet prišli do dotlej najvišje prednosti (18:13). Trener gostov Marko Šibila je vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala, saj so Celjani ob izključitvah Nejca Cehteta, Maria Šoštariča in Janeza Gamsa z Margučevim zadetkom v 42. minuti vodili že z 22:15.

Ko pa sta Tilen Kodrin in Marguč v 44. minuti zadela za 23:15 in 24:15, je bil prvak odločen. David Razgor je v 52. minuti poskrbel za novo najvišjo prednost izbrancev Branka Tamšeta na tekmi (26:16), Velenjčani, ki v Zlatorogu niso zmagali že dve leti in pol, pa so do konca tekme le še kozmetično popravljali izid.

Pri domačih je bil s šestimi zadetki, vse je dosegel s sedmih metrov, najboljši Gal Marguč, pri gostih je bil s štirimi goli najboljši Senjamin Burić.

Celje PL - Gorenje Velenje 29:22 (16:12)
Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev 5200, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Deržek (Ajdovščina).
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 1, Malus 1, Babarskas 4, Janc 4, Razgor 1, Marguč 6 (6), Grošelj, Poteko 1, Gajić, Suholežnik, Zarabec 5, Kodrin 1, Fižuleto, Mlakar 2, Žvižej 3 (1).
Gorenje Velenje: Božović, Cehte 2, Medved 1, S. Burić 4, Ovniček 3 (1), B. Burić, Levc, Szyba 3, Skube 1, Golčar, Šoštarič 3 (2), Kleč 2, Gams 1, Zaponšek, Ratajec 1, Nosan 1.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (7), Gorenje Velenje 4 (3).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 14, Gorenje Velenje 22.
Rdeči kartoni: Šoštarič (44.), Poteko (57.), Gams (57.).

Značke: celje-pl, gorenje