0 27.05.2016 21:21:05

Evropa Koprčanom

Koprski trener Zoran Jovičić s svojo mlado zasedbo.
Arsen Perić
Rokometaši Maribora Branika so v zadnjem, 10. krogu končnice 1. NLB Leasing lige izgubili proti Kopru 2013 z 22:26 (11:13).

Maribor Branik - Koper 22:26 (11:13)
Maribor - Dvorana Tabor, sodnika: Teršek in Žibret (oba Trbovlje).
Maribor Branik: Cingesar 3, Žmavc, Kaleb 5, Špelić 3, Jamnik 1, Poklar, Čudič, Sok , Škalički, Fidel 4, Sever, Brajović 6, Čagalj, Kočar, Bečiri, Kastelic.
Koper 2013: Ponikvar, Dolenc, Grzentič 2, Krečič 7, Matijaševič 2, Gašperšič 2, Ravlija, Vran, Rapotec 1, Smolnik 5 (3), Sokolič 2, Marić 1, Bratkovič 4 (1).
Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (0), Koper 2013 4 (4).
Izključitve: Maribor Branik 10, Koper 2013 10 minut.
Rdeči karton: Rapotec (57.).

Štajerci so imeli pred seboj le en cilj. Zmago nad Koprom, s katero bi si dokončno zagotovili mesto v evropskih pokalih v prihodnji sezoni. Toda doslej tretjeuvrščeni izbranci Slavka Iveziča so pokleknili, večino tekme so Koprčani imeli pobudo in na koncu zasluženo slavili ter na lestvici preskočili današnjega tekmeca. S tem so si zagotovili najmanj četrto mesto in Evropo. O usodi Maribora pa bo odločala sobotna tekma med Urbanscapom Loko in Ribnico.

Mariborčani so po dobrem začetku in vodstvu s 3:1 izgubili veter v jadrih, Primorci so začeli pridobivati, v 22. minuti so po zadetku Tilna Sokoliča vodili že z 11:6. Štajerci so se do polčasa toliko pobrali, da so drugih 30 minut začeli z dvema goloma zaostanka (11:13).

V uvodu drugega dela so se domači približali tudi na en zadetek, a so jim Koprčani znali vedno pobegniti. Še več, prednost so začeli plemenititi in v 49. minuti spet vodili za štiri zadetke. Adam Bratkovič je namreč zadel za 20:16. Njegov soigralec Grega Krečič je v 52. minuti povišal že na 21:16, te prednosti pa Koprčani niso več izpustili iz rok in si na lestvici zagotovili mesto pred Štajerci.

Pri domačih je bil med strelci najbolj razpoložen Vojislav Brajović s šestimi zadetki, pri gostih jih je dal Grega Krečič sedem.

Značke: maribor, koper