0 10.09.2016 20:13:17

Ribničanom dolenjski derbi

MRK Krka
Prvi hit lanske sezone prve slovenske lige Ribnica je na uvodu nove sezone ugnala Krko, mariborski Branik je v domačem Taboru premagal novince med elito z Dola, Trebnje je bilo boljše od Izole, Ormož od Slovenj Gradca, Loka pa od Dobove.

Ribničani so se v minuli sezoni z zlatimi črkami zapisali v zgodovino kluba in dosegli svoj največji uspeh, novo sezono pa so začeli z zmago (28:25) na vročem gostovanju v dolenjski prestolnici.

Sprva je bila tekma v dvorani Marof izenačena, v končnici prvega polčasa pa so na parketu zavladali izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša in si ob odhodu na veliki odmor priigrali najvišjo prednost treh golov (15:12). V začetku drugega polčasa so gostitelji nevtralizirali zaostanek in izenačili na 16:16, nato pa si Ribničani znova pohodili svojo stopalko za plin nekoliko bolj odločno ter si priigrali pet golov naskoka (25:20), lepe prednosti pa v končnici niso zapravili.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Blaž Fink s šestimi, v poraženi Aljaž Lavrič z devetimi goli. Domači vratar Aleksandar Tomić je zbral 15, Jošt Perovšek pa 11 obramb.

Mariborčani s težavami do dveh točk

V Mariboru so domačini pričakovano vknjižili prvi točki (30:23) v tej sezoni, a brez težav ni šlo. Novinci v prvoligaški druščini so jim veliko gorja povzročili v prvi polovici tekme in si na polčasu priigrali celo dva gola prednosti, v drugi polovici tekme pa so izbranci domačega trenerja Slavka Iveziča stvari postavili na pravo mesto.

Zasedba iz štajerske prestolnice je predvsem po odhodu gostujočega organizatorja igre Domna Hribška z razbito arkado na klop, močno dvignila raven svoje igre in tekmece zasenčila v vseh segmentih igre ter drugo polovico tekme dobila z 22:13. Najbolj učinkovit igralec domače zasedbe je bil Andraž Velkavrh z desetimi, v gostujoči pa Aljaž Zore s šestimi goli.

Trebanjci prek Izole

Tudi Trebanjci so pričakovano osvojili dve točki proti v zadnjih sezonah zelo vihravim rokometašem iz Izole. Primorci so bili vseskozi v podrejenem položaju, izbranci domačega trenerja Romana Šavriča pa so vseskozi igrali dovolj resno in tekmo brez stresnih trenutkov pripeljali do končne zmage s 26:19. V dolenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Miloš Djurdjević s šestimi, v primorski pa Peter Božič z osmimi goli.

Ormož s celo kožo iz Slovenj Gradca

Obračun na Koroškem je bil zelo bojevit, na koncu pa so smetano pobrali rokometaši iz Ormoža, ki so zmagali s 27:24. V prvem polčasu so izbranci domačega trenerja Uroša Šerbca še imeli niti igre v svojih rokah, v drugem pa so jo izgubili. Na parketu so zavladali Prleki in dosegli prvo zmago v tej sezoni.

V zmagoviti ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Gregor Ocvirk z devetimi goli, od tega jih je šest dosegel po izvajanju sedemmetrovk, v poraženi pa je Žan Šol dosegel osem zadetkov.

Škofja Loka ubranila Poden

Škofjeločani so minulo sezono končali na šestem mestu, novo pa začeli z zmago nad tekmeci iz Dobove (24:20). V prvem polčasu je bila tekma zelo izenačena, v drugi polovici tekme pa so na parketu vendarle zavladali izbranci domačega trenerja Siniše Markote, ki je pred začetkom sezone na tem položaju zamenjal Bojana Čotarja, in tehtnico nagnili na svojo stran. V domači ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Grega Jamnik z osmimi, v gostujoči pa Izidor Hotko s sedmimi goli.

Krka - Riko Ribnica 25:28 (12:15)

* Dvorana Marof, sodnika: Deržek (Ajdovščina) in Nahtigal (Ljubljana).
* Krka: Nunčič, Tomić, L. Rašo, Jurečič 6 (3), Lavrič 9, Didovič, Pršina 1, Irman, Jakše 3, D. Rašo, Brajer, Bezgovšek, Orlič 1, Klobčar 5 (2).
* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 4 (2), Fink 6, Grebenc 1, Knavs 1, Henigman 4, Skušek, Pucelj 3, Pahulje, Nosan 5, Kovačič, Erak, Kljun, Kulenović 2, Košmrlj 2.
* Sedemmetrovke: Krka 5 (4), Riko Ribnica 2 (2).
* Izključitve: Krka 16, Riko Ribnica 6 minut.

Maribor Branik - Dol TKI Hrastnik 30:23 (8:10)
* Dvorana Tabor, sodnika: Štrigl (Velenje) in Majer (Trebnje).
* Maribor Branik: Čudič, Belošević, Rožman, Bogadi 6, Čančar 1, Sok, Tomič 1, Hrastnik, Leben, Velkavrh 10, Verdinek 3, Stopar, Čagalj 1, Štumpfl 5, Kete 3.
* Dol TKI Hrastnik: Seme, Bauerheim, Brilej 2, Klepej, Ajdari 3, Zore 6, Guček 3, Moljk, Hribšek 2, Ramić, Ribič 2, Jakopič, Simončič 3, Jazbec 2, Sikošek.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (1), Dol TKI Hrastnik 1 (1).
* Izključitve: Maribor Branik 8, Dol TKI Hrastnik 4 minute.