ru
0 05.10.2016 22:26:04

Koprčani za pet

Slavko Kolar
Rokometaši koprskega Cimosa so v vnaprej igrani tekmi 6. kroga 1. slovenske rokometne lige premagali trebanjski Trimo z 39:34 (17:17).

Koper 2013 - Trimo Trebnje 39:34 (17:17)
Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev 500, sodnika: Backović (Ljubljana) in Deržek (Ajdovščina).
Koper 2013: Vončina, Vran, Grzentič 4, Vlah 3, Krečič 9, Matjaševič, Gašperšič 3, Moljk, Gorela 1, Zugan, Rapotec 6, Smolnik 8 (5), Sokolič 1, Planinc, Ravlija, Bratkovič 4.
Trimo Trebnje: Urbič, Vencelj, Cvetko, Djurdjević 8 (2), Florjančič 1 (1), Grojzdek, Skol 7 (2), Kotar, Sikošek Pelko, Udovič 4, Sašek 2, Željko 1, M. Grandovec 1, Mlakar 1, T. Grandovec 9.
Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (5), Trimo Trebnje 6 (5).
Izključitve: Koper 2013 16, Trimo Trebnje 14 minut.

Koprska zasedba je zavoljo mednarodnih obveznosti - konec tega tedna bo v gosteh igrala prvo tekmo drugega kroga v evropskem pokalu EHF proti portugalskem Portu - že danes opravila svoje obveznosti na domačem prizorišču in ukanila trdoživo ekipo iz Trebnjega.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so se morali za zmago pošteno potruditi, Dolenjci so jih namreč pošteno namučili. V 43. minuti so zaostajali za tri gole (24:27), nato naredili delni izid 3:0 in izenačili na 27:27, v prelomnih trenutkih dvoboja pa vendarle zlomili odpor izbrancev gostujočega trenerja Romana Šavriča. V 54. minuti so povišali na 35:31, v končnici pa brez stresnih trenutkov dosegli peto zmago v državnem prvenstvu.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Grega Krečič z devetimi in Žiga Smolnik z osmimi goli, v gostujoči pa je Tevž Grandovec dosegel devet, Miloš Djurdjević pa osem zadetkov.

Značke: koper, trimo