Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 05.11.2016 20:21:04

Koper zanesljivo boljši na primorskem rokometnem derbiju

Jan Cestnik
Rokometaši Kopra 2013 so v zaostali tekmi sedmega kroga 1. slovenske lige v gosteh premagali ekipo Istrabenz Plini Izola s 24:18 (8:10).

V zaostali tekmi sedmega kroga so v obalnem obračunu koprski rokometaši po boljši igri v drugem polčasu strli odpor domače ekipe, ki je ob polčasu vodila z dvema goloma prednosti in so zdaj sami na drugem mestu prvenstvene lestvice.

Izolani, ki v dozdajšnjih osmih tekmah še niso osvojili točke, so dvoboj s sosedi iz Kopra začeli presenetljivo uspešno, saj so z golom Petra Božiča v 13. minuti vodili že s 7:2. Vse do zadnjih treh minut prvega polčasa so domači rokometaši držali visoko prednost, uspešno so igrali v obrambi, toda Adam Bratkovič in Grega Krečič sta omilila zaostanek koprske ekipe, ki so ob odmoru zaostajali za dva gola.

V drugem polčasu je le prišla do izraza večja kakovost varovancev Zorana Jovičića, ki so z golom Uroša Rapotca v 38. minuti prvič na tekmi izid izenačili (11:11), osem minut pozneje pa so, uspešen je bil Niko Grzentič, Izolanom pobegnili za tri gole (16:13). Domači rokometaši nikakor niso našli poti, kako bi premagali Blaža Vončino. Do konca tekme so Koprčani upravičili vlogo favoritov ter prišli do zanesljive zmage.

V desetem krogu bodo izolski rokometaši v sredo, 9. novembra, gostovali v Škofji Loki pri ekipi Urbanscape Loka, Koprčani pa bodo gostili Jeruzalem Ormož.

Istrebenz Plini Izola - Koper 2013 18:24 (10:8)

Izola: Športna dvorana, gledalcev 150, sodnika: Štrigl in Turnšek.
Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič 3, Stopar 1, Božič 3, Beganovič, Zorič-Stepančič 3, Selišnik, Čolić 1 (1), Žgavec, Logar, Kecman 3, Puhanič, Vukovič 1 (1), Radojević 1, König, Redžić 2.
Koper 2013: Dolenc, Grzentič 1, Vlah, Krečič 4, Matijaševič 4, Vončina, Vran, Moljk, Gorela 1, Zugan, Rapotec 4 (3), Smolnik 4, Sokolič 1 (1), Planinc 3, Gašperšič, Bratkovič 2.
Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 2 (1), Koper 2013 4 (4).
Izključitve: Istrabenz Plini Izola 6 minut, Koper 2013 8 minut.