novak djokovic Ekipa24.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 16.11.2016 22:02:24

Ribniška druščina v Evropo s popotnico domače zmage

Rokometaši Rika Ribnice so v 12. krogu 1. slovenske lige premagali novomeško Krko z 31:26 (15:14).

Ribničani bodo konec tega tedna premierno nastopili na mednarodni sceni, v generalki za prvo tekmo 3. kroga v pokalu EHF z romunsko Politehnico v Temišvaru pa so na domačih tleh ukanili tekmece iz Novega mesta. Izbranci ribniškega trenerja Roberta Beguša so trenutno vodilni na lestvici, na dosedanjih dvanajstih tekmah pa so zbrali deset zmag in dva neodločena izida. Novomeška zasedba je navzlic porazu v Ribnici na visokem tretjem mestu z osmimi zmagami, neodločenim izidom in tremi porazi.

Rokometaši iz dežele suhe robe so osrednjo tekmo kroga z Novomeščani sprva odigrali v slogu minulih dveh tekem, ko so v Slovenj Gradcu zgolj remizirali, tekmece iz Škofje Loke pa ugnali za vsega gol. Tudi tokrat je bila tekma izenačena, Begušovi izbranci pa so v prvi polovici tekme največ vodili za tri gole (13:10 in 14:11).

V drugem polčasu se je nadaljevala dokaj izenačena predstava. V rahli rezultatski prednosti so bili vseskozi gostitelji, ki so si odločilno prednost priigrali v zadnji četrtini tekme. V 42. minuti je bilo še tesno (22:21), osem minut kasneje so Ribničani povišali na 26:21 ter z zanesljivo predstavo v sami končnici razrešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Patrik Leban z osmimi, v gostujoči pa Jan Jurečič s petimi goli.