Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 24.02.2017 21:49:20

Mariborčani do zmage v gosteh

Rokometaši Maribora Branika so v tekmi 21. kroga lige NLB v gosteh premagali Dobovo z 28:25 (14:12).

V dvoboju dveh ekip, ki ju je pred tekmo ločila le točka, eno več so imeli rokometaši Dobove, so do zmage prišli gostje iz Maribora, ki so z zmago prehiteli domače rokometaše in so zdaj trenutno na petem mestu prvenstvene lestvice.

V tekmo so sicer bolje stopili Dobovčani, ki so z golom Luke Ciglerja povedli s 3:1, toda v nadaljevanju so bili boljši Mariborčani, ki so v 16. minuti domačinom pobegnili za tri gole. Strelec za vodstvo z 9:6 je bil Uroš Štumfl. Čeprav so domači rokometaši do konca polčasa izid nato dvakrat izenačili, zadnjič pri izidu 11:11, so na odmor z dvema goloma prednosti odšli gostje.

Drugi polčas so bolje začeli gostujoči rokometaši, ki so z golom Davida Bogadija povedli z 18:13, tekla je 37. minuta, enajst minut pozneje pa je Aleksander Špende zadel za 24:17. S tem je bila tekma praktično odločena, saj se domačim na manj kot tri gole, kakršna je bila razlika tudi ob koncu tekme, ni več uspelo približati.

V prihodnjem krogu bo Dobova, v soboto, 4. marca, gostovala v Slovenj Gradcu, istega dne pa bo Maribor doma igral z Jeruzalem Ormožem.

Dobova - Maribor Branik 25:28 (12:14)
* Športna dvorana Dobova, sodnika: Teršek, Žitnik.
* Dobova: Zafran 9 (5), L. Humek, Rožman, K. Humek, Toporišič, Baznik, Hardović 4, Prezelj, Supančič, Koprivc 5, Kučič 2, Cigler 3, Smojver 1, Hotko 1, Blaževič.
* Maribor Branik Budjar, Rožman, Bogadi 5, Čudič, Sok 2, Tomič, Hrastnik 1, Leben, Velkavrh 4, Fižuleto 1, Špende 7, Verdinek 4, Stopar, Čagalj, Štumpfl 2, Kete 2.
* Sedemmetrovke: Dobova 6 (5)), Maribor Branik 7.
* Izključitve: Dobova 8 minut, Maribor Branik 10 minut.