Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 04.03.2017 21:28:10

Koper proti Zasavcem potrdil prvo mesto

Rokometaši Kopra 2013 so v tekmi zadnjega kroga prvega dela lige NLB premagali Dol TKI Hrastnik s 36:21 (16:8).

* Dvorana Bonifika, sodnici: Kostecki Radić in Crnojević (obe Hrvaška).
* Koper 2013: Vončina, Vran, Dolenc 1, Grzentič 10, Vlah 1, Krečič 2, Matjaševič 3, Gašperšič 3, Moljk, Gorela 2, Rapotec 3, Smolnik 5, Sokolič 2 (1), Planinc 1, Bratkovič 3.
* Dol TKI Hrastnik: Seme, Škorc, Brilej 1, Klepej 1, Ajdari 5 (2), Blagotinšek 1, Zore 1, Bauerheim 1, Guček 5, Moljk 1 (1), Robnik, Ramić, Ribič 3, Jakopič, Simončič 2.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 2 (1), Dol TKI Hrastnik 4 (3).
* Izključitve: Koper 2013 4, Dol TKI Hrastnik 2 minuti.
* Rdeči karton: /.

Koprčani so izkoristili spodrsljaj Ribničanov sredi tega tedna v Škofji Loki in po današnji zanesljivi zmagi nad tekmeci iz Zasavja osvojili prvo mesto v rednem delu državnega prvenstva. Končnico za prvaka bodo - skupaj s Celjani in Velenjčani - začeli z najboljšim izhodiščem in 38 točkami, Ribničani s 36, Škofjeločani z 29 in Novomeščani z 28 točkami, medtem ko rokometaše iz Dola pri Hrastniku čaka silovit boj za obstanek v ligi NLB. Po koncu sezone 2016/17 bodo namreč izpadle kar štiri ekipe, poleg Dola TKI Hrastnika pa so najbolj ogroženi Slovenj Gradec 2011, Drava Ptuj in Istrabenz plini Izola.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so takoj zagospodarili na domačem igrišču in si že po osmih minutah priigrali vodstvo 5:1. V nadaljevanju so močno popustili, v 12. minuti imeli le gol prednosti (6:5), do konca prve polovice tekme pa gostom povsem pristrigli peruti in ga zaključili s 16:8.

V drugi polovici igrišča so bili absolutni gospodarji domačega igrišča, tako da je Jovičić malce spočil svoje najbolj obremenjene igralce, najvišje vodstvo pa so si priigrali ravno na koncu dvoboja, ko je bilo +15. V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Nino Grzentič z desetimi goli, v gostujoči pa sta Amal Ajdari in Janez Guček dosegla po pet zadetkov.

Značke: rokomet, dp