0 18.11.2023 20:33:58

Rokometaši iz Ivančne Gorice do nove zmage

RK Sviš
psno
Rokometaši Sviša Ivančne Gorice so v 10. krogu lige NLB premagali Škofljico s 33:26 (14:12).

* Dvorana OŠ, gledalcev 777, sodnika: Humek in Škvarč.
* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Cirar 5, Justin 2, Stopar 4, Kutnar 2, Pirnat 2, Grum 5, Marojević 5 (2), Sašek, Bradač 2, Korošec, Kompare, Košir 3, Erčulj, Vidmar 3.
* Škofljica: Šalamon, Lipužič, Kljun 2, Regner, Levstek 1, Gliha 3, Rot 6, Pangerc, Lešek 3, Krese, Nosan 3, Šnajdar, Etling 1, Pangerc 1, Drnovšek 2, Rot 4 (1).
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 3 (2), Škofljica 2 (1).
* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 8, Škofljica 4 minute.
* Rdeči karton: /.

Rokometaši iz Ivančne Gorice so se po peti zmagi utrdili v zgornji polovici razpredelnice, medtem ko osmoljenci današnjega medsebojnega obračuna po šestem porazu ostajajo na 11. mestu v 14-članski elitni ligi.

Škofljica je dobro odprla obračun v Stični, po vodstvu z 10:7 pa ni več našla rdeče niti v svoji igri. Gostitelji so hitro izenačili na 10:10, v končnici prvega polčasa pa dvakrat povedli za dva gola (13:11 in 14:12).

Izbranci domačega trenerja Aleksandra Polaka so si v drugem polčasu nekajkrat priigrali prednost šestih golov. Lepa zaloga v zadetkih jih je malce uspavala, tako da so se jim gosti približali na dva gola (28:26), v končnici pa so znova odločno pohodili "stopalko za plin" in si priigrali tudi najvišjo prednost na tekmi (33:26).

Pri gostiteljih so Benjamin Cirar, Janez Grum in Marko Marojević dosegli po pet golov, pri gostih pa je bil najbolj učinkovit Juš Rot s šestimi zadetki.

Zasedba iz Ivančne Gorice bo 1. decembra gostovala v Trebnjem, Škofljica pa bo dan kasneje gostila Ljubljano.

Značke: rokomet, dp