Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

ru
ru
0 09.04.2016 20:10:04

Rio, prihajamo! Kljub porazu Slovenija na pragu olimpijskih iger!

Slovenska rokometna izbrana vrsta je sicer s 23:24 izgubila proti gostiteljici Švedski, a bo vseeno skoraj zanesljivo zaigrala v Riu.

Ker je z dovolj visokim izidom premagala Španijo, minimalen poraz proti Švedski na kvalifikacijskem turnirju v Malmöju pomeni, da imajo Slovenci v vsakem primeru stvari trdno v svojih rokah in da jim Rio lahko vzame le malo verjeten čudež. Kakovostna razlika v primerjavi z Iranom, ki ga morajo naši še premagati, je namreč prevelika.

Selektor Veselin Vujović je podobno kot španskega kolega Manuela Cadenasa tudi švedskega Staffana Olssona ukanil s taktično potezo. Enega od svojih najbolj izkušenih igralcev, organizatorja igre Uroša Zormana, je v igro poslal le v drugem polčasu in popolna spremenil potek igre. Zorman je enako kot proti Španiji razigral slovensko vrsto in po težavah v napadu v prvem delu je bila Slovenija v nadaljevanju celo na pragu zmage.

Povsem drugače je bilo v 28. minuti. Švedska je na krilih skoraj polne dvorane v Malmöju gospodarila na igrišču in ob čvrsti obrambi iz hitrih protinapadov polnila gol Slovenije. Rezultat je bil zaskrbljujoč - 12:6. A Slovenija je v eni minuti dosegla tri zadetke in odšla na odmor z zaostankom 9:12.

Nadaljevanje je bilo druga pesem. Dean Bombač je iz sedemmetrovke izenačil na 14:14 v 35. minuti. Od tedaj je bila tekma izenačena; Slovenija v vodstvo ni prišla, Švedska pa si tudi ni priigrala več kot dveh zadetkov naskoka.

Da bo Slovenija izgubila za manj kot dva zadetka, kar je bila tiha želja Vujovića in druščine, je bilo jasno v zadnjih petih minutah. Ključno vlogo so znova odigrale izkušnje. Gorazd Škof (39 let) je pri vodstvu Švedske 23:21 ubranil sedemmetrovko, Vid Kavtičnik (32) pa je v razmaku nekaj sekund dvakrat zadel v polno, tako da je bilo tri minute in pol pred koncem 23:23. Zmagoviti zadetek za gostitelje je dosegel Kim Andersson.

Slovenija - Švedska 23:24 (9:12)
Dvorana Malmö Arena, gledalcev 13.500, sodnika: Horaček, Novotny (oba Češka).
Slovenija: Skok, Blagotinšek 1, Marguč 2 (2), Kavtičnik 8 (3), Dolenec 1, Škof, Cingesar 1, Skube, Poteko, Gaber 1, Zorman, Bezjak 2, Razgor 2, Bombač 4 (4), Mackovšek, Mlakar 1.
Švedska: M. Andersson, Gottfridsson 5, Olsson 1, K. Andersson 5, Kallman 4, Ekberg 3, L. Nilsson 1, Stenbacken, Konradsson, Karlsson, Jakobsson, Appelgren, Petersen, Zachrisson, A. Nilsson 3, Nielsen 2.
Sedemmetrovke: Slovenija 10 (9), Švedska 2 (0).
Izključitve: Slovenija 10, Švedska 10 minut.