Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

ru
ru
0 15.06.2016 20:51:42

Izjemno: Slovenski rokometaši na SP

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na povratni tekmi kvalifikacij za uvrstitev na SP 2017 v Stavangerju izgubila proti Norveški s 27:29 (13:15), a se vseeno uvrstila na SP, ki bo od 11. do 29. januarja v Franciji. Na prvi tekmi konec tedna v Celju je Slovenija namreč slavila s 24:18.

Slovenski rokometaši so na Norveško pripotovali s prednostjo šestih golov, ker pa so Norvežani v Zlatorogu dosegli vsega 18 golov, je bilo vnaprej jasno, da Norvežani na koncu bržkone potrebujejo izid s sedmimi zadetki razlike. Prav nobena težava ni bila poškodba Darka Cingesarja, ki ga je zamenjal Vid Kavtičnik, namesto Žige Mlakarja pa je priložnost dobil Uroš Zorman.

2slovenija gw
Uvod tekme pa je pokazal, da se Skandinavci kljub zaostanku nikakor ne mislijo predati brez boja. Borbenost, predvsem pa bolj razpoloženi vratar Torbjoern Sittrup Bergerud, sta gostiteljem v razprodani dvorani že po dobrih desetih minutah prinesla prednost 7:4 in slovenski vrsti ni pomagala niti minuta odmora izkušenega selektorja Veselina Vujovića.

Še več, razlika je počasi naraščala in v 23. minuti so Norvežani povedli z nevarnim naskokom 13:8. A menjava Gorazda Škofa z Urbanom Lesjakom je prinesla preobrat in Slovenci so se tri minute pred odmorom z delnim izidom 4:0 približali na gol.
Norvežani so učinkovito nadaljevali tudi po menjavi strani in v slovenskem taboru je bilo vnovič vroče v 53. minuti, ko so gostitelji povedli s 26:21, šest golov razlike pa je takoj nato po hitrem norveškem protinapadu preprečila vratnica. Zlata vreden je bil gol Marka Bezjaka, po katerem je Slovenija lažje zadihala, obenem pa je bilo jasno, da je Slovenija do takrat že dosegla 22 golov in da domači potrebujejo zmago s + 7.

1slovenija gw
Dobre tri minute pred koncem se je izid ponovil, po norveških + 5 (29:24) pa je dvakrat zadel Bezjak, nekaj obramb pa je k znižanju izida dodal razpoloženi Lesjak. Najbolj razpoložen v slovenski vrsti je bil z osmimi goli Dean Bombač.

NORVEŠKA – SLOVENIJA 29:27 (15:13)
Stavenger - Športna dvorana DNB Arena. 5000 gledalcev. Sodnika: Geipel, Helbig (oba Nemčija).
Norveška: Barthold, Sagosen 3, Kristensen, Hykkerud, Myrhol 4, Överby, Erevik, Rambo, Tönnesen 5 (3), Joendal 3, Björnsen 5, Sörheim, O'Sullivan, Johannessen 3, Bergerud, Hansen 6.
Slovenija: Blagotinšek, Henigman, Janc 3, Dolenec 3, Škof, Kavtičnik 1, Skube 1, Poteko, Miklavčič 1, Gaber, Bezjak 3, Razgor 6, Zarabec 1 (1), Bombač 8 (3), Zorman, Lesjak.
Sedemmetrovke: Norveška 3 (3), Slovenija 5 (4).
Izključitve: Norveška 8, Slovenija 12 minut.