Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 21.01.2017 19:03:45

Francozi pred 28 tisoč glavim nogometnim avditorijem boljši od Islandije

Rokometaši Francije so v drugi tekmi osmine finala svetovnega prvenstva na stadionu Pierre Mauroy v Lillu z 31:25 (14:13) premagali Islandijo. Rokometaši Norveške pa so v prvi tekmi osmine finala svetovnega prvenstva v Franciji visoko premagali Makedonijo.

Kar 28 tisoč gledalcev na nogometnem stadionu Pierre Mauroy je spremljalo zmago francoske reprezentance na tekmi osmine finala proti Islandiji. Toliko gledalcev se v zgodovini svetovnih rokometnih prvenstev še nikoli ni zbralo, vseeno pa to ni bil največji obisk na rokometnih tekmah. Še več, natančneje 44189 se jih je zbralo v poletnih mesecih leta 2014, ko sta se na nogometnem stadionu v Frankfurtu na tekmi nemške bundeslige pomerili ekipi Rhein-Neckar Löwen in HSV Hamburg.

Aktualni svetovni prvaki dvoboja proti Islandcem, ki so si šele na zadnji tekmi skupine B zagotovili nastop v osmini finala, niso začeli najbolj obetavno. V peti minuti so zaostajali z 0:3, do v 12. s 4:7, že v 15. pa je sledilo prvo izenačenje na tekmi. Na polčas so domači rokometaši odšli z golom prednosti, na začetku drugega pa so povedli z 21:14. Islandci so se jim osem minut pred koncem tekme približali na gol zaostanka (22:25), vendar je Daniel Narcisse poskrbel, da ni prišlo do preobrata. Za domačo reprezentanco je Michael Guigou dosegel šest golov, s sedmimi je bil najboljši strelec islandske reprezentance Runar Karason.

Ob tekmi v Parizu, v kateri bo Slovenija igrala z Rusijo, se bosta danes v Montpellieru pomerili še reprezentanci Španije in Brazilije.

NORVEŽANI GLADKO BOLJŠI OD MAKEDONCEV
V Albertvillu so slavili s 34:24 (12:10). Slovenija bo danes ob 20.45 v osmini finala v Parizu igrala z Rusijo.

Norvežani, ki so prvi del svetovnega prvenstva v skupini A izgubili le z aktualnimi svetovnimi prvaki in domačini Francozi, so se kot prvi zanesljivo uvrstili med osem najboljših rokometnih ekip na svetu. V prvem polčasu so Makedonci še držali korak z njimi, do odločitve pa je prišlo v prvih desetih minutah drugega polčasa, ko so Norvežani s plus dva prišli do plus sedem. S šestimi goli sta se v norveški izbrani vrsti izkazala Magnus Jondal in Eivind Tangen, šest golov je za Mekedonijo prispeval tudi Kiril Lazarov.

V četrtfinalu, v torek, 24. januarja, bo Norveška igrala z zmagovalcem nedeljskega obračuna med Dansko in Madžarsko, domačini svetovnega prvenstva pa z boljšim iz dvoboja Belorusija - Švedska.