ru
0 10.12.2015 20:19:35

V osmino finala pokala še Celjani

Arsen Perić
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na zadnji tekmi šestnajstine finala pokala Slovenije doma premagali Gorenje Velenje s 30:25 (12:11) in se uvrstili v osmino finala. Žreb bo v ponedeljek, 14. decembra, v Ljubljani.

Žreb slovenskega pokalnega tekmovanja se je poigral z najboljšima slovenskima ekipama zadnjih let, saj sta se pomerili že v šestnajstini finala. Tekmo so bolje začeli Celjani, ki so tudi po zaslugi obramb Ivana Gajića v 21. minuti vodili z 11:6, vendar so nato do konca prvega polčasa v polno zadeli le še enkrat. Tudi po zaslugi Benjamina Burića, ki je v vratih zamenjal Klemna Ferlina.

V drugem polčasu so velenjski rokometaši z domačo ekipo držali stik do 40. minute, zaostajali so le za gol ali dva, v 48. minuti pa je Blaž Janc zadel za 27:20 za Celje Pivovarno Laško. S tem je bila tekma odločena, v osmino finala so se uvrstili Celjani, ki so Velenjčane premagali tudi v 6. krogu 1. NLB lesasing lige.

Najboljši strelci Celja Pivovarne Laško so bili Gal Marguč, Povilas Babarskas, Blaž Janc in Vid Poteko, ki so zadeli po petkrat, pri Gorenju Velenju je bil s sedmimi goli najbolj učinkovit Mario Šoštarič.