Sledi kibernetskega napada na nemško vladajočo ...

Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 14.11.2020 20:09:50

Velenjski rokometaši z lepo prednostjo v Toskano

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji prvi tekmi drugega kroga evropskega pokala premagali Sieno z 32:20 (13:12). Povratna tekma bo čez teden dni v Italiji.

* Rdeča dvorana, brez gledalcev, sodnika: Budzak in Zahradnik (oba Slovaška).
* Gorenje Velenje: Panjtar, Taletović, Tajnik 6, Sokolič 9, Pajt 2, Miklavčič, Grmšek 3, M. Kavčič 2, A. Kavčič 7, Drobež, Predović 1, Starc, Komar, Mlivić 1, Ravnikar 1, Velić.
* Siena: Leban, Bufoli, Bargelli, Bozzi, Pasini, Kasa 4, Bronzo 2, Senesi, Pavani 1, Nikočević 2, Gaeta 6, Marrochi 5, Bacciottini, Sulejmani.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 6 (5), Siena 2 (2).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Siena 8 minut.
* Rdeči karton: /.

Velenjski rokometaši so v novem evropskem pokalu - nekdanjem pokalu challenge - zanesljivo premagali tekmece iz Toskane in so na pragu uvrstitve v naslednji krog.

Varovanci Zorana Jovičića so imeli že v prvem polčasu popoln nadzor nad dogajanjem in vodili za pet golov (9:4 in 10:5), a so v končnici zaigrali neodgovorno in tekmecem dovolili, da so se jim povsem približali (13:12).

Igralci iz Šaleške doline so v drugi polovici tekme prikazali veliko bolj odgovorno in konstantno predstavo. V 47. minuti so povedli z 22:16, v sami končnici dvoboja pa so razliko v golih podvojili in bodo povratno tekmo z zahodnimi sosedi začeli z bržkone neulovljivo prednostjo 12 zadetkov.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Tilen Sokolič z devetimi in Aleks Kavčič z sedmimi goli.

Značke: rokomet, pokal, evropa