Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 29.04.2024 21:03:52

Zadnji krog odloči: Hopsi zapuščajo elito

Martin Metelko
Zadnji tekmi zadnjega kroga rednega dela sta odločali o tem, katera ekipa se bo preselila rang nižje. Kandidati so bili trije, iz prve lige pa so izpadli Hopsi, ki so izgubili neposredni obračun z Rogaško. Prvoligaški status je, kljub porazu v Podčetrtku, ohranil tudi Triglav.

Prav je, da sta se obe srečanji, na katerih je potekal boj (na daljavo) za obstanek oziroma izpad, začeli istočasno. Pred zadnjim krogom so bili v najslabšem položaju Hopsi, ki bi nujno morali zmagati v Rogaški Slatini, poraz je zanje avtomatično pomenil selitev v 2. ligo. Rogaška in Triglav sta imela še rezervni scenarij: Slatinčani bi v primeru svojega poraza na drugi tekmi potrebovali slavje Term Olimia, Triglav pa je v primeru izgubljene tekme potreboval zmago Rogaške. In točno ta zadnji scenarij se je tudi zgodil. Triglav je klonil v Podčetrtku, Rogaška pa je v svoji dvorani premagala Polzeljane, ki bodo tako v prihodnji sezoni drugoligaš.

Konec je 17-letnega obdobja, v katerem so Hopsi neprestano igrali v 1. ligi. Včeraj so točno vedeli, kaj jim je narediti. Zanje je igrala le zmaga, a tej so bili blizu samo en polčas. Do 19. minute je bilo 10 sprememb v vodstvu in še šest izenačenj. Ko je Rogaška takrat povedla s 34:33, pa vodstva ni več izpuščala. Ob polčasu je vodila za pet točk, v tretji četrtini pa prednost še izdatno povišala. Takrat je na sceno stopil David Kralj, ki je v desetih minutah tretje četrtine dosegel 17 točk, Slatinčani pa so po 30 minutah imeli že 18 točk naskoka. Zdelo se je, da so Hopsi že odpisani, a so po hitrem nizu 8:0 spet bili živi. Toda, to je bil samo zadnji trzljaj, Rogaška ni pustila, da bi tekmo naredili napeto. Drame ni bilo, Slatinčani so si sami zagotovili obstanek in najbrž imeli grenak priokus zaradi odvzete točke, saj bi z njo zdaj nadaljevali sezono. Kralj je izstopal z 28 točkami, Jordan Session je dodal 19 točk in 13 skokov, za goste pa je Žiga Fifolt zbral 20 točk in 12 skokov, Vladimir Vranić pa 14 točk.

V Podčetrtku so v taboru Triglava gotovo z enim ušesom spremljali, kaj se dogaja v Rogaški Slatini. In najbrž jim je bilo lažje pri srcu, ko so videli, da Hopsi izgubljajo. To je pomenilo, da tudi poraz pomeni obstanek. Podčetrtčani so igrali resno, želeli so na peto mesto, hkrati niso želeli, da bi morebitna slabša igra vplivala na razplet boja za obstanek. Praktično vseh 40 minut so bili v vodstvu. Najvišjo prednost so dosegli v zadnji četrtini pri 16 točkah razlike. Igor Struger je bil s 17 točkami prvi strelec domačih, eno manj je dosegel Aleksander Stoimenov (8 skokov), za goste je Lovro Urbiha zbral 15 točk (8 skokov), 14 pa jih je dodal Uroš Šikanić.

Rogaška - Hopsi Polzela 84:68 (13:15, 40:35, 63:45)
* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 1000, sodniki: Grbić (Ljubljana), Španić (Postojna), Pipan (Cerklje na Gorenjskem).
* Rogaška: Greene 7 (3:4), Tabak 7, Močnik 6 (2:2), Božak 5, Session 19 (4:6), Čebular 10, Kralj 28 (2:3), Kotnik 2 (0:2).
* Hopsi Polzela: Collins 4, Vranić 14 (3:3), Robb 8 (3:6), Grušovnik 13 (3:4), Besedić 3, Vasilić 6, Fifolt 20 (9:10).
* Prosti meti: Rogaška 11:17, Hopsi Polzela 18:23.
* Met za tri točke: Rogaška 9:25 (Kralj 4, Čebular 2, Božak, Tabak, Session), Hopsi Polzela 6:23 (Vranić 3, Robb, Fifolt, Besedić).
* Osebne napake: Rogaška 22, Hopsi Polzela 23.
* Pet osebnih: Vasilić (38.), Besedić (40.).

Terme Olimia - ECE Triglav 69:54 (17:16, 33:27, 50:41)
* Dvorana Podčetrtek, gledalcev 150, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Palčič (Postojna), Rener (Koper).
* Terme Olimia Podčetrtek: Pajk 3 (1:2), Bratož 13 (4:6), Pelko 10 (2:2), Škorjanc 2, Stoimenov 16, Struger 17 (5:5), Atanacković 6 (0:1), Livadić 2.
* ECE Triglav Kranj: Dornik 2, Čabrilo 2, Zulič 3 (1:2), Maček 5 (1:2), Šikanić 14, Petkovski 9, Flerin 2 (0:1), Smrekar 2, Urbiha 15 (3:3).
* Prosti meti: Terme Olimia Podčetrtek 12:16, ECE Triglav Kranj 5:8.
* Met za tri točke: Terme Olimia Podčetrtek 3:17 (Pelko 2, Bratož), ECE Triglav Kranj 9:35 (Šikanić 4, Petkovski 3, Urbiha 2).
* Osebne napake: Terme Olimia Podčetrtek 18, ECE Triglav Kranj 21.