Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 26.11.2014 22:37:45

Liga prvakov: Derbi Arsenalu, Atletico v osmini finala

Odigrani so tudi sredini obračuni petega kroga lige prvakov. Atletico Madrid si je zagotovil napredovanje v osmino finala, Ludogorec do točke proti Liverpoolu.

"Slovenski" Atletico Madrid si je z visoko zmago proti Olympiacosu krog pred koncem skupinskega dela zagotovil osmino finala. V Madridu je blestel hrvaški napadalec Mario Mandžukić, ki je dosegel tri zadetke, med tem ko je slovenski vratar Jan Oblak srečanje spremljal s klopi.

Danes se je v boj za nove točke podal tudi Ludogorec, Romana Bezjaka ni bilo v postavi, ki pa je z zadetkom v zadnjih minutah obračuna iztržil pomemben remi proti Liverpoolu. Bolgarski predstavnik je z osvojeno točko ostal v igri za napredovanje v izločilne boje, a ga v zadnjem krogu bržkone čaka misija nemogoče. V gosteh se bo namreč pomeril z madridskim Realom.

Slednji je dosegel že peto zmago v skupini B, v tej sezoni pa je še drugič premagal švicarskega prvaka iz Basla. Za branilce naslova lige prvakov je zadel Portugalec Cristiano Ronaldo v 35. minuti in tako na večni lestvici strelcev v ligi prvakov dohitel legendo svojega kluba Raula (oba sta dosegla po 71 golov), za Argentincem Lionelom Messijem, ki je na torkovi tekmi s ciprskim Apoelom iz Nikozija za Barcelono dosegel "hat-trick", pa zaostaja tri gole.

Prvi poraz v letošnji sezoni lige prvakov je zabeležila Borussia iz Dortmunda. Po štirih zmagah je klonila na gostovanju pri londonskemu Arsenalu, ki si je z današnjo zmago zagotovil napredovanje. Topničarje je že v drugi minuti v vodstvo popeljal Francoz Yaya Sanogo, končni izid pa je postavil Čilenec Alexis Sanchez v 57. minuti.

AGÜERO OHRANIL CITY PRI ŽIVLJENJU
Prva polovica tekem 5. kroga je bila odigrana sinoči. V Himkiju sta se že ob 18. uri pred praznimi tribunami pomerila CSKA in Roma. Ko je že vse kazalo, da bodo gostje iz italijanske prestolnice odnesli tri točke, je na sceno stopil Vasilij Berezucki, ki je v 93. minuti izenačil na 1:1. Zadetek za Romo je dosegel zimzeleni Francesco Totti, ki je še potrdil status najstarejšega strelca v ligi prvakov. Včeraj je zadel pri 38 letih, mesecu in 29 dneh. Pred Tottijem je bil rekorder Valižan Ryan Giggs s 37 leti in 289 dnevi.

aguero

Ob isti uri je bil na sporedu tudi obračun v Belorusiji, kjer pa so nogometaši Porta brez težav opravili s tamkajšnjim BATE-jem. Končni rezultat je bil 3:0.

Junak torkovih obračunov je brez dvoma Sergio Agüero. Napadalec Manchester Cityja je s tremi zadetki praktično sam premagal Bayern iz Münchna in angleškemu predstavniku zagotovil pomembne tri točke v boju za osmino finala lige prvakov. Bo pa boj za napredovanje v skupini E še zelo tesen, saj imata poleg Cityja po pet točk še Roma in CSKA.

Poleg Agüera je bil včeraj v središču pozornosti še Argentinec Lionel Messi. Član Barcelone je na gostovanju pri APOEL-u dosegel prav tako tri zadetke, s katerimi pa je zdaj sam na vrhu lestvice najboljših strelcev lige prvakov.

SKUPINA A
ATLETICO MADRID - OLYMPIACOS 4:0 (2:0)
1:0 Garcia (9), 2:0 Mandžukić (38), 3:0 Mandžukić (62), 4:0 Mandžukić (65)

2:2 (1:2)
1:0 Abalo (3), 1:1 Lambert (8), 1:2 Henderson (37), 2:2 Terziev (88)

MANCHESTER CITY - BAYERN 3:2 (1:2)
1:0 Agüero (22, enajstmetrovka), 1:1 Alonso (40), 1:2 Lewandowski (45), 2:2 Agüero (85), 3:2 Agüero (91)

1. Bayern München       5 4 0 1 13:4  12
2. Roma                 5 1 2 2  8:12  5
3. CSKA Moskva          5 1 2 2  6:10  5
4. Manchester City      5 1 2 2  7:8   5

SKUPINA F
APOEL - BARCELONA 0:4 (0:2)
0:1 Suarez (27), 0:2 Messi (38), 0:3 Messi (58), 0:4 Messi (87)

PSG - AJAX 3:1 (1:0)
1:0 Cavani (33), 1:1 Klaassen (67), 2:1 Ibrahimović (78), 3:1 Cavani (83)

1. PSG            5 4 1 0  9:4  13
2. Barcelona      5 4 0 1 12:4  12
3. Ajax   5 0 2 3  4:10  2
4. APOEL   5 0 1 4  1:8   1

SKUPINA G
SCHALKE - CHELSEA 0:5 (0:3)
0:1 Terry (2), 0:2 Willian (29), 0:3 Kirchhoff (44, avtogol), 0:4 Drogba (76), 0:5 Ramires (78)

SPORTING - MARIBOR 3:1 (2:1)
1:0 Mane (10), 2:0 Nani (35), 2:1 Jefferson (42, avtogol), 3:1 Slimani (65)

1. Chelsea     5 2 2 0  14:2  11
2. Sporting    5 2 1 2  11:9  7
3. Schalke     5 1 2 2  8:14  5
4. Maribor     5 0 3 2  4:12  3