Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 25.11.2014 23:28:31

Mariborčani po porazu v boj za ligo Europa

Drago Wernig - TAKA
V 5. krogu skupinskega dela lige prvakov je Maribor gostoval pri Sportingu iz Lizbone. Drugi polčas se je zaradi nedelujočih žarometov začel s 45-minutno zamudo, slovenskemu prvaku pa po porazu 1:3 ostaja boj za ligo Europa.

Portugalci so pričakovano začeli zelo odločno, Mariborčani so imeli z agresivnostjo in hitrostjo gostiteljev obilo težav. Zeleni so prevladovali, njihovo vodstvo v 10. minuti je bila logična posledica. Sallalich je na prelahek, na preveč naiven način dovolil Jeffersonu, da je prodrl po levi strani in nato sijajno podal pred vrata, kjer je ob neodločnem Mejaču mrežo zatresel Carlos Mane.

NIČ KAJ OBETAVNO
Podoba slovenskih prvakov ni bila obetavna. Zadržati žogo v svoji posesti je bila misija nemogoče, tudi v obrambi je curljalo na vse strani. Zasedba iz Ljudskega vrta je tekmecem puščala preveč prostora, kar so tehnično brezhibni igralci Sportinga s pridom izkoriščali. Lepo so kombinirali in včasih z umetniškim vtisom celo pretiravali. Mariborčani so šele v 20. minuti sramežljivo prvič sprožili proti vratom, a razmerje moči je ostalo nespremenjeno. Na nasprotni strani je Carlos Mane stresel prečnik, v 35. minuti pa je moral Handanović še drugič po žogo v svojo mrežo. Po mojstrovini Nanija, ki je z leve strani krenil v kazenski prostor in »polagal« enega mariborskega igralca za drugim in nato zadel za ovacije na stadionu Jose Alvalade.

NAMESTO KATASTROFE PREBLISK
Štajerci so bili v izgubljenem položaju, zadišalo je celo po katastrofi, toda na odmor so kljub temu odšli glede na videno z odličnim izhodiščem. Z rezultatom 2:1, preblisk se je zgodil v 42. minuti, ko je Mejač lepo prodrl po levi strani (to je bil prvi pravi mariborski sprint) in podal pred vrata, kjer je Jefferson ob Zahoviću prestregel žogo in zatresel lastno mrežo.

photo
dm

Med odmorom je del žarometov na stadionu izgubil moč svetlobe. Prekinitev je ob nejevolji gledalcev trajala dobrih 50 minut, pred nadaljevanjem so igralci opravili tudi novo ogrevanje. Ob tem je zanimivo, da okvara ni bila v celoti odpravljena, a sodniki so ocenili, da so razmere dovolj dobre. Medtem se je že končala tekma v Gelsenkirchnu, kjer je Chelsea s 5:0 torpediral Schalke - Terry (2), Willian (29), Kirchhoff (44, avtogol), Drogba (76), Ramires (78) - in seveda je bilo že v tem trenutku jasno, da bo dvoboj zadnjega kroga med Mariborom in Schalkejem imel tekmovalni naboj. Da bo odločal o drugem potniku v osmino finala lige prvakov, ali o udeležencu šestnajstine finala lige Europa.

GOL IZ NIČESAR
Dogajanje na igralni površini se je hitro zaiskrilo, Maribor je deloval bolje, precej bolje kot v prvem polčasu. Zdelo se je, da izenačenje ni daleč, toda Portugalci so se kljub temu veselili povišanja vodstva. Iz ničesar. Mejač jim je podaril žogo, nakar je Joao Mario podal z desne strani, pred vrati pa se je najbolje znašel Slimani, ki je dočakal drugo priložnost in ob Rajčeviću iz obrata zadel v polno. Štajerci so si prizadevali, da bi se vrnili v igro, a jim je v odločilnih trenutkih zmanjkalo natančnosti, v obrambi pa zbranosti. Domačini so imeli kar nekaj priložnosti, vendar je bil Handanović spet odlično razpoložen, za kaj več bi moral biti še kakšen od njegovih soigralcev.

A če so sinoči mrknile luči v Lizboni, imajo Mariborčani priložnost, da jih 10. decembra pod Kalvarijo znova prižgejo. Za tolažilno, a vendarle lepo nagrado. Za zimo na mednarodnem prizorišču.

Sporting - Maribor 3:1 (2:1)

Lizbona - Stadion Jose Alvalade. Glavni sodnik: Craig Thomson (Škotska).
Strelci: 1:0 Mane (10), 2:0 Nani (35), 2:1 Jefferson (42, avtogol), 3:1 Slimani (65)
SPORTING: Rui Patricio, Mauricio, Jefferson, Olivieira, Cedric, Carvalho, Mario (od 82. Martins), Silva, Slimani (od 75. Montero), Mane (od 66. Carrillo), Nani. Trener: Marco Silva.
MARIBOR: Handanović, Mejač, Arghus, Rajčević, Stojanović, Vršič (od 46. Ibraimi), Filipović, Mertelj, Sallalich (od 67. Bohar), Zahović (od 76. Mendy), Tavares. Trener: Ante Šimundža.
Rumeni karton: Cedric (61); Tavares (40), Stojanović (49), Arghus (61)