Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 10.12.2014 22:37:02

Liga prvakov: Cityju in Schalkeju zadnji prosti mesti

Po sredinih obračunih zadnjega kroga skupinskega dela lige prvakov so znani vsi udeleženci osmine finala.

Na žrebu osmine finala, ki bo v ponedeljek, 15. decembra, na sedežu Evropske nogometne zveze v Nyonu, bodo v bobnu prvouvrščenih ekip iz skupinskega dela tekmovanja španski Atletico Madrid, Real Madrid in Barcelona, nemška Borussia Dortmund in Bayern München, angleški Chelsea, Monaco in portugalski Porto, v bobnu drugouvrščenih ekip pa italijanski Juventus, švicarski Basel, nemška Bayer iz Leverkusna in Schalke, angleška Arsenal in Manchester City, francoski PSG in ukrajinski Šahtar iz Donjecka.

V ligo Europa so se prebile tretjeuvrščene ekipe iz skupinskega dela lige prvakov: grški Olympiakos Pirej, angleški Liverpool, ruski Zenit Sankt Peterburg, belgijski Anderlecht, italijanska Roma, nizozemski Ajax Amsterdam, portugalski Sporting iz Lizbone in španski Athletic Bilbao.

V "slovenski" skupini G je Maribor v Ljudskem vrtu klonil proti Schalkeju z 0:1, na drugi tekmi pa je Chelsea ugnal Sporting s 3:1. Za Londončane so zadeli Cesc Fabregas (8./11 m), Andre Schürrle (16.), John Obi Mikel (56.), za Lizbončane pa Jonathan Cristian Silva (50.).

Bayern iz Münchna je zanesljivo osvojil prvo mesto v skupini E, za drugo mesto pa so se spogledovale tri ekipe. V troboju Roma-Manchester City-CSKA Moskva - po petih tekmah so vse omenjene zasedbe zbrale po pet točk - je bilo v zadnjem krogu največ preudarnosti na strani angleške ekipe, ki je v večnem mestu slavila z 2:0, medtem ko je nemški prvak na domačem igrišču premagal CSKA s 3:0.

V skupini F sta prevladovala Barcelona in PSG, v obračunu za prvo mesto je španska ekipa na domačem štadionu Camp Nou ugnala francoskega prvaka s 3:1, medtem ko se je obračun med nizozemskim Ajaxom in ciprskim Apoelom končal s 4:0.

V skupini H sta si Porto in Šahtar že pred zadnjim krogom zagotovila nastop v osmini finala, v medsebojnem "revialnem" obračunu na Pirenejskem polotoku pa sta se tekmeca razšla z neodločenim izidom 1:1. Španski Athletico iz Bilbaa je na domačem igrišču ugnal beloruski Bate Borisov z 2:0 in si zagotovil igranje v evropski ligi.

LIVERPOOL OSTAL PRED VRATI RAJA
Liverpool
je v pretekli sezoni spet deloval kot resen klub. Toda očitno je bil to le preblisk. Le zvezdni utrinek, ki se je pokazal na nogometnem nebu, nato pa takoj zatem spet izginil.

Matematična enačba, katere končni rezultat je ponudil odgovor, kako v osmino finala lige prvakov, je bila za Liverpool pred zadnjim krogom rednega dela povsem preprosta. Če bi rdeči premagali Basel, bi bili med šestnajstimi najboljšimi. A ga niso. In ne samo to. Za nameček so se še osramotili.

Vnovič, še enkrat, znova. Prvi polčas, v katerem so rdeči gostom iz Švice dovolili, da so povedli, je bil polom na celi črti. Dejansko je bil rezultat 0:1 celo ugoden za Liverpool. Švicarski malček, ki je v zadnjih letih že večkrat dokazal, da zna še kako močno ugrizniti, je bil občutno konkretnejši in resnica je takšna, da so bili v taboru Basla med odmorom tisti, ki so bili lahko bolj razočarani nad rezultatom.

Morali bi voditi še z višjo prednostjo. Vedno (pretirano) natančni britanski mediji so hitro postregli s podatkom, da se je v prvem polčasu vratar Liverpoola Simon Mignolet žoge dotaknil večkrat (22-krat) kot napadalec Rickie Lambert (17-krat), in hkrati dodali, da za klub, ki lovi zmago, to zagotovo ni dober podatek.

RTR4HCRK

Zares ni bil, Liverpool je še sedmo zaporedno tekmo lige prvakov, na kateri je prejel zadetek, sicer končal z remijem. Toda dejstvo, da je bil rezervist Lazar Marković dobrih deset minut po prihodu v igro prestrogo izključen, četi Brendana Rodgersa kakopak ni pomagalo. Kakor tudi to, da je Steven Gerrard v drugi polovici drugega polčasa gol gostov ogrožal kar kot napadalec – čeprav je zadel v polno in bil bržčas edini, ki ga navijači po tekmi ob pivu niso preklinjali.

Liverpool je tedaj ne glede na vse, tudi ne glede na boljši drugi polčas oziroma zadnje minute slednjega, že zakockal napredovanje. In že tako ali tako skrbi polna sezona 2014/15 je postala še malce bolj prekrita z gostimi črnimi oblaki ...

V skupini A je Juventus z remijem na tekmi z Atleticom, za katerega Jan Oblak vnovič ni igral, potrdil vozovnico za v osmino finala, v skupini C pa je neposreden obračun za napredovanje dobil Monaco. Ta je bil z 2:0 boljši od Zenita in se z le štirimi doseženimi zadetki v predtekmovanju prebil v izločilne boje. In to kot prvi v skupini!

SKUPINA A
OLYMPIACOS - MALMÖ 4:2 (1:0)
1:0 Fuster (22), 1:1 Kroon (59), 2:1 Dominguez (63), 2:2 Rosenberg (81), 3:2 Motroglu (87), 4:2 Affelay (90)

REAL MADRID - LUDOGOREC 4:0 (2:0)
1:0 Ronaldo (20, enajstmetrovka), 2:0 Bale (38), 3:0 Arbeloa (80), 4:0 Medran (88)

GALATASARAY - ARSENAL 1:4 (0:3)
0:1 Podolski (3), 0:2 Ramsey (11), 0:3 Ramsey (29), 1:3 Sneijder (89), 1:4 Podolski (92)

BORUSSIA DORTMUND - ANDERLECHT 1:1 (0:0)

BAYERN - CSKA MOSKVA 3:0 (1:0)
1:0 Müller (18, enajstmetrovka), 2:0 Rode (84), 3:0 Götze (90)

1. Bayern           6  5  0  1  16:4   15
2. Manchester City  6  2  2  2   9:8    8
3. Roma             6  1  2  3   8:14   5
4. CSKA      6  1  2  3   6:13   5

SKUPINA F
BARCELONA - PSG 3:1 (2:1)
0:1 Ibrahimović (15), 1:1 Messi (19), 2:1 Neymar (41), 3:1 Suarez (77)

AJAX - APOEL 4:0 (1:0)
1:0 Schöne (46+, enajstmetrovka), 2:0 Schöne (50), 3:0 Klaassen (53), 4:0 Milik (74)

1. Barcelona  6  5  0  1  15:5   15
2. PSG    6  4  1  1  10:7   13
3. Ajax       6  1  2  3   8:10   5
4. APOEL      6  0  1  5   1:12   1

SKUPINA G
CHELSEA - SPORTING 3:1 (2:0)
1:0 Fabregas (8, enajstmetrovka), 2:0 Schürrle (16), 2:1 Silva (50), 3:1 Mikel (56)

MARIBOR - SCHALKE 0:1 (0:0)
0:1 Meyer (62)

1. Chelsea       6  4  2  0  17:3   14
2. Schalke       6  2  2  2   9:14   8
3. Sporting      6  2  1  3  12:12   7
4. Maribor       6  0  3  3   4:13   3